Ogrodzenie posesji to podstawowy element, jaki chroni nas przed wizytami intruzów. Zwieńczeniem ogrodzenia jest solidna brama, która umożliwia mieszkańcom dostęp do posesji. Sama brama powinna być solidna i trwała, by przez możliwie długi czas służyła mieszkańcom. Jednak każdy właściciel domu lub mieszkaniec budynku wielorodzinnego, w którym występuje ogrodzenie z bramą doskonale wie, jakim utrudnieniem może być ręczne otwieranie i zamykanie bramy. Niezależnie czy mamy do czynienia z bramą skrzydłową, czy przesuwną, warto zdecydować się na automatykę do bram. Napęd do bramy jest niezwykłym ułatwieniem — szczególnie gdy na zewnątrz panują niekorzystne warunki pogodowe. Żeby napęd służył przez długi czas i był niezawodny, należy dopasować go do specyfiki bramy — wagi, rodzaju bramy, a także częstotliwości użytkowania. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcjonalności, które sprawią, że użytkowanie napędu do bramy będzie bezpieczniejsze. Dziś wraz z Beninca Polonia — bezpośrednim przedstawicielem firmy Beninca na Polskę doradzimy, na co warto zwrócić uwagę wybierając napęd do bramy.
Sprawdzony producent — większe bezpieczeństwo
Jednym ze sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania bramy, jest wybór sprawdzonego producenta napędów do bram. Włoska marka Beninca od lat jest światowym liderem w tworzeniu wielu innowacyjnych rozwiązań w automatyce do bram. Do wykonania napędów używane są materiały wysokiej jakości, zapewniające trwałość nawet w przypadku intensywnego użytkowania.
Bezpieczna automatyka do bramy
Precyzyjne wykonanie i trwałe elementy to nie jedyny element, na który należy zwrócić uwagę. Napęd do bramy powinien też zabezpieczać nas w nagłych przypadkach. Najpopularniejszym sposobem zabezpieczenia użytkowników, jest linia fotokomórek, tworząca linię świetlną. W momencie, gdy jakiś obiekt — człowiek, samochód, zwierzę — znajdzie się w linii fotokomórek, brama zatrzyma się. Nowoczesne bramy wyposażone są także w enkoder lub system amperometrycznego przeciążenia. Te systemy zabezpieczeń zatrzymują ruch bramy w chwili, gdy brama natrafi na przeszkodę, tworząc jednocześnie skuteczną ochronę przed zgnieceniem.
Bardzo istotne jest także możliwość awaryjnego otwarcia lub zamknięcia bramy w momencie przerwy w dostawie energii elektrycznej. Na rynku dostępne są także modele z awaryjnym zasilaniem, np. akumulatorowym lub energią pozyskaną przy pomocy paneli fotowoltaicznych.