Technologie dla domu

Akcja lato: o czym pamiętać wybierając klimatyzację do domu i mieszkania?

• Zakładki: 41


Wiosna zagościła już na dobre i ani się obejrzymy, zawita do nas lato. Letnie miesiące coraz częściej są bardzo upalne, obfitujące w wysokie temperatury. Poprzednie lato było trudne do wytrzymania? W takim razie warto pomyśleć nad zakupem i montażem klimatyzacji, a co za tym idzie, poprawą komfortu życia. Klimatyzacja to doskonałe rozwiązanie zarówno do domów jednorodzinnych, jak i mieszkań w blokach, czy kamienicach. Dowiedz się, o czym warto pamiętać wybierając klimatyzację do domu lub mieszkania. 

Klimatyzacja do mieszkania, a przepisy 

Zanim przejdziemy do kwestii wyboru klimatyzacji, warto wiedzieć, że nie we wszystkich przypadkach możemy po prostu zakupić urządzenia, ustalić termin z fachowcami i cieszyć się przyjemnym chłodem. Mieszkańcy budynków wielorodzinnych muszą wcześniej zapoznać się z regulaminem wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej. Szczególnie dotyczy to klimatyzacji typu split – w przypadku której część urządzenia montowana jest na elewacji budynku. Zatem zanim zdecydujemy się na montaż klimatyzatora, należy obligatoryjnie uzyskać zgodę wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni. 

Jakie są rodzaje klimatyzatorów?

Wybierając klimatyzację do domu musimy zdecydować, jaki rodzaj urządzenia będzie najlepszy. Do wyboru mamy następujące rodzaje klimatyzatorów: 

  • klimatyzator typu split – jest to jeden z najpopularniejszych, ale także najwydajniejszych klimatyzatorów. Składa się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, połączonych kanałami. Klimatyzatory do domu typu split dostępne są w wariantach do montażu na ścianie, a także pod sufitem (można je świetnie wpasować w podwieszany sufit),
  • klimatyzatory typu multisplit – podobnie jak w klimatyzatorze split mamy jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną, przy czym do jednej jednostki zewnętrznej, możemy przyłączyć kilka jednostek wewnętrznych,
  • klimatyzatory przenośne – świetne rozwiązanie do wynajmowanych mieszkań. Mobilny klimatyzator można umieścić w dowolnym pomieszczeniu, które wymaga chłodzenia.

Dodatkowe funkcje klimatyzatorów – jakie warto wybrać?

Nowoczesne klimatyzatory to urządzenia, których funkcja nie ogranicza się wyłącznie do chłodzenia pomieszczeń. Wiele modeli ma funkcję ogrzewania, która może być bardzo przydatna, szczególnie w okresie przejściowym, przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Warto też wybierając klimatyzację do domu zwrócić uwagę na funkcję jonizacji powietrza, dzięki której można pozbyć się wirusów i bakterii. 

Artykuł powstał przy współpracy z CRsklep.pl

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *