Pokój dziecka

Aranżacja pokoju dziecięcego – niezbędne akcesoria

• Zakładki: 140


Gdy na świat przychodzi nasz maluszek, poszukujemy wyłącznie najwyżej jakości produktów dla niego. Nie inaczej jest z aranżacją pokoiku dziecięcego. Młodzi rodzice chcą by wszystko było w nim idealne a jednocześnie estetyczne i bezpieczne. W każdym pokoiku dziecięcym powinny znaleźć się niezbędne akcesoria, które sprawią, że zarówno młodzi rodzice jak i maluszek będą mogli komfortowo oddawać się wspólnym, pięknym momentom. Poniżej przedstawiamy kilka produktów, w które warto zaopatrzyć się aranżując pokój dla naszej pocieszy. Zapraszamy do lektury!

Co powinno znaleźć się w pokoiku dziecięcym?

Po pierwsze warto pamiętać, by pokoik był zaaranżowany w spokojnych barwach. Nasze dziecko w pierwszych miesiącach swojego życia jest szczególnie wrażliwe na bodźce z otoczenia. Warto więc zadbać o to by mogło komfortowo się rozwijać.

Kupując wyprawkę do nowego pokoiku dziecięcego należy w szczególności pamiętać o miękkim i delikatnym kocyku, którym będziemy mogli otulić naszego malucha a także o bujakach i leżaczkach dla naszej pociechy. Dzięki takiemu sprzętowi będziemy mogli w komfortowych warunkach przewijać oraz usypiać nasze dziecko.

Leżaczki Babybjorn

To wyjątkowe leżaczki w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dlaczego? Dlatego, że zostały zaprojektowane we współpracy z pediatrami, dzięki czemu charakteryzują się ergonomicznym kształtem, który zapewnia dobre wsparcie dla główki dziecka oraz idealnie układa się do kształtu plecków, pozytywnie wpływając na kręgosłup. Wybierając więc leżaczek Babybjorn zyskujemy pewność, że naszemu dziecku będzie wygodnie a przy tym bezpiecznie!

Dzięki temu, że taki leżaczek wraz z upływem czasu będziemy mogli przekształcić w fotelik, inwestycja w taki produkt to naprawdę dobry wybór na lata. Dzięki mobilnym rozmiarom jest to sprzęt, z którym można podróżować a wyposażenie go w ergonomiczne szelki sprawia, że ześlizgnięcie się czy upadek jest niemożliwy. Producenci zadbali również o to by materiały, z których wykonany jest leżaczek były antyalergiczne dzięki czemu nie ma ryzyka wystąpienia podrażnienia delikatnej skóry maluszka.

Bujaki dla malucha

Bujaczki to zdecydowanie ułatwienie dla rodziców, który pozwala na uspokojenie dziecka bez noszenia na rękach. Ważne jednak by wykorzystywać taki sprzęt z głową. Nie zastąpi nam on codziennego kontaktu z dzieckiem, ale umożliwi zyskanie chwili dla siebie. Dzięki zakupowi bujaka dla dziecka możemy mieć naszą pociechę cały czas na oku i na przykład w tym samym czasie pracować. Warto pamiętać, że szczególnie pierwsze miesiące z dzieckiem wymagają od rodziców poświęcenia dużej ilości czasu. Dzięki bujaczkowi możemy łączyć opiekę nad dzieckiem i bliski kontakt z możliwie bieżącym, zawodowym funkcjonowaniem.

Kocyki dla dzieci

Kocyki dla dziecka to absolutny must have w każdym pokoiku dziecięcym. Pozwalają one na bezpieczny i ciepły sen. Ważne by kocyk, którym przykrywamy nasze dziecko był wykonany z naturalnych, antyalergicznych materiałów, pozbawiony dodatkowych wypełniaczy czy usztywnień. Otulający i ciepły materiał potrafi doskonale imitować objęcia rodzica, a co za tym idzie – dać dziecku komfort i poczucie bezpieczeństwa, tak ważne szczególnie podczas pierwszych tygodni życia. Kupując kocyk dla dzieci warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek dziecka. Co prawda większy może być zakupem „na zapas”, ale warto również pomyśleć o mniejszym rozmiarze, który idealnie wpasuje się na przykład do łóżeczka czy kołyski. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *