Design

Aranżujesz kuchnię? Wykorzystaj w projekcie granitowy zlewozmywak narożny

• Zakładki: 57 • Komentarz: 1


Urządzanie kuchni wymaga zastosowania sprawdzonych rozwiązań, które pomimo swojej solidności pozostaną estetyczne i gustowne. Trudno połączyć te oczekiwania i znaleźć produkt idealny, jednak przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na granitowy zlewozmywak narożny. To element wyposażenia wnętrza, który cieszy się dużym uznaniem wśród fachowców z branży, a także sporą sympatią u kupujących. Co stoi za jego popularnością?

Zlewozmywak narożny z granitu jest solidny i elegancki 

Granit to kamień uchodzący za wyjątkowo twardy i odporny na działanie szkodliwych czynników. Nic dziwnego, że znajduje szerokie zastosowanie w branży remontowej, budowlanej oraz w produkcji elementów wyposażenia wnętrz. Wykonany z niego zlewozmywak to tak naprawdę mieszanka piasku kwarcowego oraz żywicy akrylowej lub poliestrowej zazwyczaj w stosunku 80% do 20%. Takie jednorodne połączenie zapewnia wysoką trwałość, a brak szczelin czy łączeń uniemożliwia przeciekanie wody i przenikanie wilgoci. 

Zlewozmywak Granitowy MONACO czarny – sklep taniezlewozmywaki.pl

Materiał, ze względu na obecność piasku kwarcowego, podatny jest na farbowanie, dlatego może występować w kilku wersjach kolorystycznych. Najpopularniejsze są oczywiście modele czarne, które wyglądają stylowo w nowoczesnych, industrialnych kuchniach. Często można spotkać również granitowy zlewozmywak narożny w odcieniu piaskowym, na którym nie widać zacieków. Beżowy lub biały będzie świetnym wypełnieniem kąta w kuchni rustykalnej, lub prowansalskiej. Do realizacji bardziej awangardowych projektów warto rozważyć niespotykane kolory, tj. czerwień czy zieleń.

Jak praktycznie wykorzystać zlewozmywak narożny

Granitowy zlewozmywak narożny przeznaczony jest, jak sama nazwa wskazuje, do montażu w rogu pomieszczenia. Taka aranżacja jest mniej popularna, ale niezwykle praktyczna. Umożliwia wykorzystanie wolnej przestrzeni w kącie, a umieszczony tutaj zlew może występować w ciekawym kształcie wieloboku. To rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo miejsca i stanowi wizualne oddzielenie strefy sprzątania od strefy przygotowywania czy wydawania dań.

Zestaw Antybakteryjny Zlewozmywak Granitowy MONACO Beż + Luga Beż – sklep taniezlewozmywaki.pl

Jakie jeszcze zalety ma granitowy zlewozmywak narożny?

  • Jest bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, nie pęka i nie odkształca się pod wpływem intensywnej eksploatacji,
  • nie jest podatny na wpływ wysokich temperatur, gorącego tłuszczu ani środków chemicznych, nie odbarwia się w wyniku kontaktu z nimi,
  • kreuje wygodną przestrzeń do mycia oraz suszenia naczyń i pozwala na ergonomiczne rozplanowanie strefy porządków,
  • wygląda gustownie i, w zależności od formy i odcienia, pasuje do kuchni zaaranżowanych w różnych stylach.

Zlewozmywaki z granitu, zwłaszcza modele narożne to ciekawa opcja dla osób, które lubią praktyczne rozwiązania, odznaczające się wysoką funkcjonalnością oraz nieprzeciętną estetyką.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Tanie Zlewozmywaki

comments icon1 komentarz
1 komentarze
256 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Aranżujesz kuchnię? Wykorzystaj w projekcie granitowy zlewozmywak narożny

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *