Architektura

Balustrada – rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo

• Zakładki: 50


 

Budując dom, najczęściej decydujemy się wybudowanie balkonu. Dzięki temu mamy kącik na świeżym powietrzu, na którym możemy odetchnąć po całym dniu pracy, zrelaksować się. Krótko mówiąc: spędzić miło czas. Balkon może też być pomocny przy wykonywaniu domowych prac. Jakich? Na przykład w suszeniu prania. Takie rozwiązanie latem, w miesiącach, gdy słońce świeci nieprzerwanie od świtu do zmierzchu, jest świetnym sposobem na szybsze wysuszenie ubrań. Wystarczy trochę miejsca na balkonie i suszarka, na której to umieszczamy mokrą odzież. Aby jednak móc w pełni cieszyć się korzyściami wynikającymi z posiadania balkonu, musimy należycie zadbać o zabezpieczenie tej powierzchni. Mój przyjaciel – Piotrek, kilka miesięcy temu stanął przed zadaniem zagospodarowania przestrzeni wewnątrz swojego nowopowstałego domu. Jedną z nich był balkon. Na jego powierzchni położył stylowe płytki, a przestrzeń zabezpieczył, instalując balustradę. Wszystko po to, aby oddzielić balkon od przepaści. Balustrady są różne. On zdecydował się na model z oferty tego internetowego sklepu: http://www.podlogilodz.pl/.

Wiele twarzy balustrady

Montaż balustrady to skuteczne i praktyczne rozwiązanie. Jest to pewnego rodzaju barierka, której konstrukcja najczęściej oparta jest na kilku metalowych, podłużnych prętach. Przestrzeń, powstająca między poszczególnymi elementami, daje komfort osobom przebywającym na balkonie. Ponadto, pod względem wizualnym prezentuje się niezwykle okazale. Balustrady dostępne na rynku różnią się między sobą nie tylko designem czy też kolorem, ale także materiałem. Z czego wykonuje się balustrady? Z naprawdę różnych surowców. Najpopularniejszym materiałem jest stal, która wykorzystywana jest przede wszystkim w przypadku domów i mieszkań. Na co dzień spotkać się możemy również z balustradami wykonanymi z drewna, cegła, kamieni, a nawet szkła. To ostatnie rozwiązanie jest popularnie zwłaszcza w przypadku nowoczesnych, budynków biurowych. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Piotrek zdecydował się na stal. Od czasu montażu balustrady na balkonie w jego nowym domu minęło już trochę czasu. Jest on zadowolony ze swojego wyboru. Zwraca uwagę przede wszystkim na solidną konstrukcję, nie narzucającą jednocześnie zbyt wielu ograniczeń. Jego balkon nie jest w pełni zabudowany, dzięki czemu pole widzenia osób znajdujących się na nim nie jest ograniczone w zbyt dużym stopniu. Taki stan rzeczy niezmiernie go cieszy każdego dnia, gdy tuż po przebudzeniu staje na balkonie i przeciąga się z zaspania.

Połączenie bezpieczeństwa i nietuzinkowej prezencji

Balustrada to ciekawe rozwiązanie, które pod uwagę powinien wziąć każdy stojący przed zadaniem zagospodarowania przestrzeni na balkonie. Bezpieczeństwo jest niezmiernie ważne, dlatego należy zapewnić je w jak największym stopniu. Balustrada to rozwiązanie, cieszące oczy, dzięki swoim walorom wizualnym, a przy tym dające poczucie dużej pewności. Piotrek jest zadowolony z umieszczenia balustrady na swoim balkonie i nie wyobraża sobie zastosowania innego rozwiązania.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
127 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *