Kuchnia

Biała kuchnia w stylu skandynawskim – przepis na przytulną kuchnię

• Zakładki: 93


Minimalistyczna, funkcjonalna, przytulna – kuchnia w stylu skandynawskim zaprasza do gotowania, na poranną kawę czy na popołudniowy deser. W takiej kuchni przyjemnie się gotuje, spędza czas, a nawet… przyjemnie się ją sprząta. Nic dziwnego, że styl skandynawski w kuchni nie wychodzi z mody. Jak ją urządzić, o czym pamiętać – poznaj przepis na kuchnię w stylu skandynawskim.

Kuchnia w stylu skandynawskim – najważniejsze elementy popularnego stylu skandynawskiego

Styl skandynawski wyróżnia się kilkoma elementami:

  • jasna kolorystyka – biel, beże i szarości mogą być przełamane jednym wyrazistym kolorem, który nie może jednak zdominować przestrzeni
  • naturalne materiały – drewno w połączeniu z metalem
  • idealnie dobrane oświetlenie
  • minimalizm połączony z funkcjonalnością

Urządzając kuchnię w stylu skandynawskim, warto postawić na białe meble kuchenne z drewnianym blatem oraz jasne dodatki i wyposażenie: białe garnki na indukcję i patelnie w połączeniu z drewnianymi dodatkami, pomogą nam stworzyć ciepłą i jasną przestrzeń. Zamiast jasnych płytek, możemy zastosować płytki imitujące cegłę na ścianie oraz płytki imitujące drewno na podłodze. Jeśli zdecydujemy się utrzymać jasną kolorystykę ścian i podłóg, powinniśmy postawić na kolorowe dodatki – turkusowa patelnia i inne naczynia lub zasłony w kolorze butelkowej zieleni ożywią wnętrze.

Jasne kolory i minimalizm dają nam szansę na optyczne powiększenie kuchni, dlatego styl skandynawski sprawdzi się nie tylko w dużym domu, ale także w mieszkaniu w blokach.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
98 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *