Design

Brama dwuskrzydłowa – efektowna i praktyczna

• Zakładki: 45


Odpowiednio dobrana brama zwiększa bezpieczeństwo posesji, ale też ułatwia wjazd. Doskonałym wyborem jest brama dwuskrzydłowa. Dziś przedstawimy Wam najmodniejsze modele.

Brama dwuskrzydłowa – jaki model wybrać?

Brama dwuskrzydłowa dostępna jest w wielu różnych wariantach. Rzeczywiście każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Co istotne odpowiednio dobrana brama dwuskrzydłowa zapewnia bezpieczeństwo, ale stanowi też świetną dekorację posesji. Na pewno na uwagę zasługują bramy panelowe, które łączą w sobie walory praktyczne i estetyczne. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też zmienne warunki atmosferyczne i nie ulegają korodowaniu. Wpisują się w minimalistyczny styl. Alternatywą dla nich są bramy stalowe. Można wybrać takie wykonane z kątownika, profilu pionowego czy też ozdobnego. Te ostatnie są najbardziej reprezentacyjne. Takie bramy dwuskrzydłowe są bardzo solidne i niezawodne. Jednak muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne. Można zdecydować się na takie, które zostały ocynkowane i dodatkowo pomalowane proszkowo. Można wybrać bramy w różnych atrakcyjnych kolorach. Dostępne są modele w kolorze zielonym, brązowym, grafitowym oraz czarnym.

A może zestaw, czyli brama dwuskrzydłowa z furtką?

Jeżeli cenicie praktyczne rozwiązania, to możecie zdecydować się na bramę wjazdową dwuskrzydłową z furtką. Również montaż tego typu zestawu nie jest trudny. Warto zauważyć, że szerokość bramy wynosi 4 metry, a więc sprawdzi się w przypadku wjazdu samochodów osobowych. Natomiast wygodna szerokość furtki to nie mniej niż 1 metr. Jeżeli chodzi o wysokość, to tutaj do wyboru są bramy i furtki o wysokości 1,5 metra lub 1,7 metra. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.        

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *