Ogród

Bramy przesuwne – kiedy warto w nie zainwestować?

• Zakładki: 41


Brama wjazdowa to oczywiście niezwykle ważny, codziennie użytkowany element ogrodzenia. Powinna ona zapewniać użytkownikom komfort oraz bezpieczeństwo. Bardzo istotną kwestią jest odpowiednie dopasowanie rodzaju bramy nie tylko do wymagań właścicieli, ale także i do otoczenia oraz do warunków posesji. Na szczęście bogata oferta rynkowa znacznie ułatwia zadanie. 

Najchętniej stosowane typy bram to: bramy przesuwne oraz bramy skrzydłowe. Jeśli chodzi o bramy przesuwne to wyróżnia się ich dwa rodzaje: bramy przesuwne samonośne oraz bramy przesuwne szynowe. Pierwsze z nich poruszają się kilka centymetrów nad ziemią. Szynowe bramy posiadają natomiast kółka i przesuwają się po szynie. Są to zwykle tańsze modele. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu i konserwowaniu szyny. Typowe bramy przesuwne sprawdzą się wówczas, gdy: 

  • mamy do czynienia z krótkim, ale szerokim podjazdem, 
  • ze względu na brak przestrzeni zależy nam na parkowaniu pojazdu tuż przy bramie, 
  • Jesteśmy w stanie zagospodarować dość sporo miejsca wzdłuż linii ogrodzenia. 

Zautomatyzowane bramy przesuwne samonośne są bardzo chętnie wybierane przez właścicieli nowoczesnych domów jednorodzinnych. Spotyka się je również i przy osiedlach mieszkaniowych, przy obiektach publicznych, przemysłowych oraz obok firm. Takie bramy cechują się sprawnym funkcjonowaniem i wysoką estetyką.  

Gdzie kupić akcesoria do bram przesuwnych?  

Włoska firma HI-MOTIONS – bramy przesuwne samonośne https://himotions.pl/ to między innymi producent wysokiej jakości, innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie akcesoriów do bram różnego typu. W 2009 r. firma stała się częścią doświadczonej w sektorze automatyki Benincà Group. Produkty firmy powstają pod ścisłą kontrolą jakości i przy stałej współpracy z biurem badań i rozwoju Benincà. Są cenione na całym świecie głównie ze względu na niezawodne, elastyczne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Na stronie internetowej firmy dostępny jest precyzyjny konfigurator bram przesuwnych, samonośnych. Prosta, intuicyjna obsługa pozwala na sprawny dobór wszystkich elementów potrzebnych do skonstruowania bramy. 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *