Budowa i remont

Ciemny sufit napinany – w jakim wnętrzu się sprawdzi?

• Zakładki: 63


Trendy aranżacji wnętrz zmieniają się jak w kalejdoskopie. Już dawno temu pożegnaliśmy nudny biały sufit i powitaliśmy jego nową odsłonę. Jednak stosowanie koloru na suficie może być nieco ryzykowne, gdy dobierzemy zbyt intensywną barwę, lub zbyt wyrazistą fakturę, to zamiast designerskiego wnętrza możemy uzyskać odwrotny efekt. To oczywiście nie oznacza, że mamy bronić się przed aranżacją sufitu wszystkimi siłami – po prostu należy odpowiednio takie rozwiązanie połączyć z innymi elementami wystroju. dziś podpowiadamy, w jakich wnętrzach najlepiej sprawdzi się ciemny sufit.

Dlaczego warto wybrać ciemny sufit napinany?

Istnieje bardzo wiele sposobów na wykończenie sufitu. Jeszcze kilka lat temu triumfy święciły na salonach sufity podwieszane z płyty kartonowo-gipsowej. Aktualnie jednym z ciekawszych rozwiązań jest sufit napinany. Wykonuje się go z tworzywa PVC napinanego na specjalny stelaż. Tworzywo doskonale się dopasowuje i tworzy idealnie równą powierzchnię. Ten rodzaj sufitu odznacza się wysoką odpornością na wilgoć, a także doskonale prezentuje się we wnętrzach w każdym stylu.

Czarty sufit napinany z satynowym wykończeniem

Nie wiesz jak ujarzmić zbyt wysokie wnętrze? Dobrym rozwiązaniem w takich pomieszczeniach jest ciemniejszy sufit. W klasycznych wnętrzach kamienic doskonale prezentuje się ciemny (czarny lub granatowy) sufit napinany o satynowym wykończeniu. Dodaje on eleganckiego charakteru, maskuje wszelkie mankamenty na suficie, a do tego konstrukcja sufitu obniża wnętrze o kilka centymetrów. W tym zestawieniu świetnie komponują się jasne ściany – najlepiej białe, a minimalizm można przełamać delikatną sztukaterią.

Czarny sufit napinany w małym wnętrzu

Ciemny kolor sufitu może się też sprawdzić w mieszkaniu o standardowej wysokości ścian. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest lustrzany sufit napinany, z dopasowanym oświetleniem LED. Połyskująca powierzchnia sufitu sprawia, że światło z wnętrza ładnie odbija się i rozjaśnia pomieszczenie. Oczywiście w takim przypadku czarny sufit łączymy z jasnymi ścianami i lekkimi, nowoczesnymi meblami. Nowoczesny sufit napinany doda wnętrzu elegancji i nowoczesnego stylu. Jeżeli chcesz stworzyć ciepłe wnętrze, wybierz kolor czekoladowego brązu i źródła LED o nieco cieplejszej barwie – możliwości są nieograniczone!

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Efekt, specjalizującą się w wykonywaniu sufitów napinanych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
405 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *