Łazienka

Co warto wiedzieć przy wyborze baterii łaziekowej stojącej?

• Zakładki: 26


Zakup pięknej umywalki to jeszcze nie koniec wyposażania swojej łazienki. Do zestawu należy bowiem dokupić baterię łazienkową, umożliwiającą odkręcanie i nalewanie wody. Choć wydawać by się mogło, że tego typu zakup nie powinien sprawiać żadnego problemu, jest wiele szczegółów, na które powinno się zwrócić uwagę, dokonując takiego zakupu. Dlatego podpowiadamy, jak dobrać najlepszą baterię do swojej łazienki i nie żałować dokonanego zakupu.

Rola baterii łazienkowej stojącej

Głównym zadaniem zakupionej i zainstalowanej baterii do umywalki jest nalewanie wody o określonej temperaturze, by umyć w niej ręce czy wypłukać usta po myciu zębów. Powszechność tego urządzenia sprawia, że na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo jest ono pomocne i potrzebne. Jednak w czasie zakupu warto zastanowić się, co sprawia, że bateria jest tak funkcjonalna. Na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przy doborze najlepszego kranu do łazienki?

  • Rozstaw rurek na ciepłą i zimną wodę. Źle zmierzony rozstaw w gotowej już łazience spowoduje, że będziesz musiał zrywać kilka kafelek i przekuwać ściany. Dlatego jeszcze przed wyjściem do sklepu zmierz dokładnie odległość między wyjściem ciepłej i zimnej wody nad umywalką.
  • Estetyka. Zakupiony kran łazienkowy stojący musi pasować do wystroju całej kuchni, a także samej umywalki. Warto wykonać kilka zdjęć, aby w sklepie przymierzyć do nich wybraną baterię. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup przez internet — łatwiej będzie na bieżąco sprawdzać, jak dany produkt pasuje do łazienki.
  • Wysokość kranu. Jest ona zależna od wielkości umywalki. Kupując zbyt małą lub dużą baterię, woda nie będzie wpadała do umywalki, tylko wylewać się będzie po jej krawędzi na podłogę.
  • Dodatkowe funkcjonalności. Wiele kranów posiada dodatkowe funkcje, jak możliwość skierowania dyszy w górę, co bywa pomocne przy płukaniu zębów. Pomysłowość producentów sprawia, że wiele baterii może zaskakiwać swoją użytecznością.

Jak widać, warto dokładnie przejrzeć baterie stojące w ofercie sklepu, zanim znajdzie się coś ciekawego do własnej łazienki. Zastanawiając się nad wyborem, zapewne natrafisz na jeszcze jeden dylemat.

Bateria umywalkowa stojąca: jedno czy dwuuchwytowa?

Na rynku dostępne są krany łazienkowe z jednym lub dwoma uchwytami. Różnica między nimi jest widoczna na pierwszy rzut oka. Jak jednak wpływa to komfort użytkowników?

Bateria jednouchwytowa posiada mieszalnik sterowany pojedynczą rączką. W zależności od jej wychylenia w prawo lub w lewo woda będzie miała inną temperaturę. Odchylenie do góry natomiast zwiększy ilość wylewanej wody.

W przypadku baterii dwuuchwytowej osobno ustala się ilość zimnej i ciepłej wody — a w ten sposób ustala się jej końcową temperaturę. W ten sposób można dokładniej ustalić, jak gorąca ma być woda. Jednak odkręcenie dwóch kurków wymaga więcej wysiłku, a dodatkowo łatwiej ubrudzić kran mydłem lub błotem z ręki. Gdy bateria ma jedną rączkę, wystarczy odchylić ją wierzchem dłoni.

Wybór odpowiedniego typu baterii umywalkowej nie zawsze jest prosty. Dlatego pracownicy sklepu Sanitbuty.pl Łazienki w internecie zawsze służą dobrą radą i pomagają w dokonaniu optymalnego wyboru.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *