Budowa i remont

Czy materiały budowlane mogą stanowić naturalny oczyszczacz powietrza?

• Zakładki: 32


Choć nie zawsze zwracamy na to uwagę, dostęp do czystego powietrza jest dla naszego zdrowia równie ważny, jak wypijanie odpowiedniej ilości wody. Każdego dnia wdychamy z atmosfery około 11 500 litrów powietrza – warto upewnić się, że nie będzie ono negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Jak zadbać o jego jakość? Z pomocą mogą przyjść odpowiednie materiały budowlane, działające niczym naturalny oczyszczacz powietrza. Jak wpływają one na domowy mikroklimat?

W jaki sposób naturalny oczyszczacz powietrza poprawia nasze samopoczucie?

Obecnie szacuje się, że w zamkniętych pomieszczeniach spędzamy aż 90% doby – trend ten nasilił się zwłaszcza w szczytowym okresie pandemii koronawirusa, gdy nasze mieszkania służyły nam również za miejsca nauki i pracy. Wydłużony czas przebywania w pomieszczeniach sprawia, że jakość i czystość wdychanego przez nas powietrza ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia.

Co wpływa na jakość powietrza w domu? Pod uwagę należy brać wiele rozmaitych czynników, takich jak m.in. panująca w pomieszczeniu temperatura oraz wilgotność. Warto monitorować również obecność zanieczyszczeń, takich jak występujący w miastach smog oraz pyłki i kurz, które szczególnie dają się we znaki alergikom. Nasilenie tych czynników może wywołać silne reakcje alergiczne, bóle głowy oraz obniżenie odporności.

Jak działa naturalny oczyszczacz powietrza?

Każdy miłośnik pieszych wycieczek z pewnością zgodzi się, że najlepsza aura panuje m.in. w okolicy wodospadów. Czystość tamtejszego powietrza to zasługa wysokiego stężenia naturalnych jonów – znajdujących się w powietrzu cząsteczek, które działają na zawarte w powietrzu zanieczyszczenia niczym miniaturowe magnesy. Jony ujemne przyciągają do siebie szkodzące nam drobinki, takie jak np. pyłki i kurz, wiążą je ze sobą i sprawiają, że spadają one na ziemię.

Jak poprawić jakość powietrza w domu? Z pomocą mogą przyjść odpowiednie materiały budowlane, które skutecznie podnoszą stężenie jonów ujemnych i pomagają oczyścić powietrze w pomieszczeniach. Poznaj korzyści płynące z zastosowania produktów z serii Baumit Ionit.

Domowy pochłaniacz wilgoci, czyli dlaczego warto skorzystać z oferty Baumit?

Sięgnięcie po odpowiednie materiały do wykończenia ścian pozwoli nam stworzyć korzystny dla samopoczucia mikroklimat, wspierający zarówno wypoczynek, jak i koncentrację. Z pomocą przychodzą wówczas produkty Baumit Ionit, takie jak działające niczym domowy pochłaniacz wilgoci masy szpachlowe Baumit IonitFinish i Baumit IonitFino, oraz wytwarzająca jony ujemne i oczyszczająca powietrza mineralna farba Baumit IonitColor.

Produkty z serii Baumit Ionit (baumit.pl/przewodniki/produkty-ionit) można aplikować zarówno na płytach gipsowo-kartonowych, jak i na tynku czy betonie. Z powodzeniem sprawdzają się zarówno podczas prac remontowych, jak i przy budowie nowego domu. Warto podkreślić, że skuteczność produktów Ionit potwierdziły badania niemieckiego Instytutu Fraunhofera ds. fizyki budowli oraz Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu. Zgodnie z wynikami analiz, w pomieszczeniach pokrytych masą szpachlową i farbą IonitColor ilość substancji szkodliwych jest znacznie niższa – pyłków (do 90%), aerozoli (60%) oraz drobnego kurzu (50%) niż w pomieszczeniach bez systemu Ionit.

Ściany jako domowy oczyszczacz powietrza? To możliwe! Zapoznaj się z charakterystyką produktów Baumit Ionit i dołącz do osób, które zadbały o jakość powietrza w swoich domach.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *