Budowa i remont

Czyszczenie i konserwacja ogrodzenia metalowego przed zimą.

• Zakładki: 41


Metalowe ogrodzenie jest bardzo często wybierane, jako zabezpieczenie posesji. Swoją popularność zawdzięcza trwałości i doskonałemu wyglądowi przez długi czas. Ogrodzenia wykonane z metalu łatwo dopasować do każdego stylu budownictwa – zarówno do klasycznych i tradycyjnych budynków, jak i do nowoczesnych domów. Doskonale chronią przed przedostaniem się na teren intruzów, a także skutecznie zagrodzą drogę ucieczki naszemu pupilowi. Niezależnie czy teren Twojej posesji otacza proste i minimalistyczne ogrodzenie stalowe, czy też bogato zdobione ogrodzenie kute, to każde z nich jest tak samo narażone na działanie korozji. Oczywiście korodowanie powierzchni metalowych mogą przyspieszać niektóre warunki naturalne – częste deszcze, a także okolice nadmorskie, gdzie metal narażony jest na działanie woli morskiej i wilgoci. Czy metal koroduje od razu? Większość elementów, które przeznaczone są do użytku zewnętrznego, są zabezpieczone odpowiednimi powłokami, ale po pewnym czasie one także ulegają zniszczeniu i na powierzchni ogrodzenia pojawiają się ogniska korozji. Dlatego systematycznie należy wykonywać przegląd, czyszczenie i renowację ogrodzenia metalowego – najlepiej przed zimą, aby uniknąć rozwoju zniszczeń. 

Jak przeprowadzić serwis ogrodzenia metalowego? 

Zanim ponownie zabezpieczymy ogrodzenie przed korozją, trzeba je odpowiednio przygotować – wyczyścić powstałe ogniska rdzy, zanieczyszczenia czy resztki poprzednich powłok. Jeżeli ogrodzenie jest w bardzo złym stanie, można przeprowadzić piaskowanie. W przypadku pojedynczych ognisk korozji, warto oczyścić powierzchnię metalu ręcznie. Warto użyć preparatu odtłuszczającego Anvi-Clean, który pozwoli poradzić sobie ze wszelkimi zabrudzeniami. Wszystkie ślady rdzy trzeba dokładnie usunąć – w przeciwnym razie ognisko rdzy może się odbudować. Do tego celu można użyć papieru ściernego, którym dodatkowo wygładzimy nierówności. 

Zabezpieczenie ogrodzenia przed korozją

Gdy już dokładnie oczyścimy powierzchnię ogrodzenia metalowego, czas na zabezpieczenie go odpowiednią powłoką. Najlepiej do tego celu użyć specjalnej farby ANVI-DACH, która została stworzona z myślą o zabezpieczaniu powierzchni stalowych, stalowych ocynkowanych i aluminiowych. Farba ta nie wymaga dodatkowego gruntowania i tworzy doskonałą ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, które są bezpośrednią przyczyną powstawania korozji. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
15 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *