Budowa i remont

Dom z komponentów – czy warto się na niego zdecydować?

• Zakładki: 56


Budowa domu tradycyjnymi metodami jest czasochłonna i kosztowna. Na szczęście i branża budowlana znacząco się rozwinęła, zatem można postawić na zdecydowanie nowocześniejsze rozwiązanie, a mianowicie dom z komponentów. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej.

Dom z komponentów – poznajcie jego zalety

Dom z komponentów to rozwiązanie dla wymagających, a więc osób, które cenią jakość i korzystną cenę. Takie domy mogą powstać już w kilka dni i co ważne ich montaż odbywa się na placu budowy. Domy z komponentów powstają z prefabrykowanych elementów, które należy połączyć. Warto jednak pamiętać, że wbrew pozorom takie domy nie muszą być proste i minimalistyczne, lecz można zdecydować się na naprawdę ciekawe czy oryginalne projekty. Pamiętajcie jeszcze o jednym, a mianowicie montaż tego typu komponentów może odbyć się niezależnie od pory roku. Trzeba też zdawać sobie sprawę, że wbrew pozorom domy z komponentów są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia, ale co również ważne, energooszczędne. Koszty użytkowania nie są wysokie. Jednocześnie nie trzeba obawiać się o mostki termiczne, bo produkcja takich domów jest standaryzowana. Pamiętajcie o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie możecie zaoszczędzić ponad 20% w porównaniu z klasycznym budownictwem. 

Czy dom z komponentów wpisuje się w ekologiczny trend?

Ekologia rzeczywiście jest nie tylko modna, ale dzięki ekologicznym rozwiązaniom można zwiększyć bezpieczeństwo, a przy tym zrobić coś dobrego dla środowiska. Budowa domu generuje dużą ilość odpadów, a decydując się na dom z komponentów można je ograniczyć. To rzeczywiście dobre rozwiązanie dla wymagających. Ale to nadal nie wszystko, co zyskujecie decydując się na taki dom, bo ściany z komponentów są ogniodporne, ale też wodoodporne. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Domy Modułowe.       

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *