Budowa i remont

Domy od dewelopera – dlaczego warto kupić dom na rynku pierwotnym?

• Zakładki: 38 • Komentarz: 2


Chcąc przeprowadzić się do jednorodzinnego domu, mamy do wyboru trzy możliwości: kupno domu na rynku wtórnym, budowa własnego domu lub kupno nowego domu od dewelopera. Każda z tych opcji ma swoje zalety – dzisiaj dowiesz się, dlaczego warto kupić dom na rynku pierwotnym. Jaką przewagę mają domy od dewelopera i do kogo najczęściej kierowana jest oferta kupna takich domów?

Domy od dewelopera – opcja dla niecierpliwych inwestorów

Nowy dom od dewelopera

Budując dom, każdy inwestor musi uzbroić się w cierpliwość – największą w przypadku budowy metodą gospodarczą, nieco mniejszą w przypadku, gdy budowę domu zlecamy profesjonalnej firmie budowlanej. Jednak przy budowie domu zawsze konieczne jest zaangażowanie inwestora, który musi przypilnować ekipy budowlanej, a także sprawować kontrolę nad niezbędną do budowy i odbioru domu dokumentacją.

Kupując dom od dewelopera, podpisujemy umowę, w której określone zostają warunki. Wiemy, ile czasu będziemy czekać na ostateczne kupno domu. Czasami od podpisania umowy deweloperskiej do wprowadzenia się do nowego domu mija zaledwie kilka miesięcy.

Domy od dewelopera – doskonała infrastruktura wokół domu

Jeśli przed wyprowadzką z miasta na wieś kogoś wstrzymuje brak odpowiednich dróg dojazdowych, to kupno nowego domu będzie doskonałym rozwiązaniem. Domy od dewelopera budowane są na osiedlach, gdzie albo już jest rozbudowana infrastruktura, albo poprawią jej stan do momentu ukończenia inwestycji.

Najważniejsze są oczywiście drogi dojazdowe do pobliskiego miasta oraz do tras krajowych. Ale na takich osiedlach często nie brakuje także sklepu spożywczego, w którym zrobimy zakupy, gdy nie mamy potrzeby jechać do miasta.

Domy od dewelopera – bezpieczny zakup nowego domu

Inwestor, który kupuje dom od dewelopera, podpisuje umowę deweloperską. Umowa taka musi mieć charakter notarialny, a zapisy w niej muszą jasno określać prawa i obowiązki obu stron. Zadatek zapłacony przez inwestora podczas podpisywania umowy deweloperskiej trafia na rachunek powierniczy. Taka procedura zabezpiecza nabywcę domu na wypadek bankructwa firmy deweloperskiej – inwestor wpłacone środki odzyskuje od banku.

Umowa deweloperska musi zawierać załącznik w postaci prospektu informacyjnego, w którym znajdują się informacje o stanie prawnym nieruchomości, rzuty domu i inne szczegółowe dane. Deweloper zobowiązany jest umieścić w prospekcie informacyjnym prawdziwe oraz pełne informacje, pod groźbą odpowiedzialności karnej. Dodatkowo inwestor, który dopatrzy się nieścisłości lub nieprawidłowości w prospekcie informacyjnym ma 30 dni na odstąpienie od umowy deweloperskiej, a firma deweloperska ma obowiązek zwrócić pełną wartość zadatku.

Domy od dewelopera cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Oszczędność czasu, transparentne warunku umowy, skuteczne zabezpieczenia środków finansowych sprawiają, że inwestorom przestaje się opłacać budowanie domów we własnym zakresie.

Tagi: domy od dewelopera, umowa deweloperska, prospekt informacyjny

comments icon2 komentarze
2 komentarze
45 wyświetleń
bookmark icon

2 thoughts on “Domy od dewelopera – dlaczego warto kupić dom na rynku pierwotnym?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane