Budowa i remont

Drewniane czy aluminiowe? Teraz nie musisz wybierać! Postaw na okna Duoline

• Zakładki: 18


Wybór stolarki okiennej to domu czy mieszkania to ważny etap budowy i generalnego remontu. Od tego, jakie okna wybierzemy, zależy komfort termiczny i estetyka naszego wnętrza. Jednym z najczęstszych dylematów, przed którymi stają właściciele nieruchomości, jest rozróżnienie pomiędzy oknami drewnianymi i plastikowymi. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, dlatego często trudno jest podjąć ostateczną decyzję. Na szczęście dziś nie trzeba już wybierać. Można połączyć najlepsze właściwości obu rozwiązań i zdecydować się na okna drewniano-aluminiowe Duoline. Dlaczego warto to zrobić?

Zalety okien drewniano-aluminiowych

Zastanawiając się nad wyborem stolarki aluminiowo-drewnianej, warto zapoznać się z jej głównymi zaletami. Bez wątpienia należą do nich:

  • wysoka estetyka i różnorodne wzornictwo, pozwalające na montaż okien aluminiowo-drewnianych we wnętrzach o różnym charakterze,
  • energooszczędność umożliwiająca obniżenie wysokości rachunków za elektryczność i ogrzewanie,
  • pielęgnacja i konserwacje niewymagająca nadmiernego nakładu sił,
  • bogata paleta kolorystyczna,
  • trwałość konstrukcji i odporność na zniszczenia.

Wszystkie te cechy sprawiają, że okna drewniano-aluminiowe będą doskonałym, nowoczesnym wyborem dla osób remontujących lub dopiero budujących dom. Aby wybrać takie, które spełnią nasze oczekiwania, warto jednak skorzystać z porad specjalistów.

Kiedy warto wybrać okna drewniano-aluminiowe

Odpowiedź na to pytanie brzmi: za każdym razem, kiedy chcielibyśmy cieszyć się dobrze zainwestowanymi pieniędzmi. Na przykład okna aluminiowo-drewniane Duoline, będą stanowiły ozdobę zarówno nowoczesnego, industrialnego mieszkania, jak i domu zaprojektowanego w stylu vintage.

Wyjątkowo duża podatność aluminium na gięcie sprawia, że producenci okien drewniano-aluminiowych mają dziś w swoich ofertach stolarkę o naprawdę różnych kształtach. Jeśli połączymy tę cechę z ponadczasowością i elegancją drewna, okaże się, że okna aluminiowo-drewniane mogą charakteryzować się niespotykaną dotychczas uniwersalnością.

Okna drewniano-aluminiowe – cena

Wiele osób planujących lub przeprowadzających wymianę stolarki w domu czy mieszkaniu ma obawy dotyczące ceny okien drewniano-aluminiowych. Nowoczesne technologie wydają im się drogim przedsięwzięciem, które będą musieli spłacać latami. Okazuje się jednak, że jest inaczej. Dzięki dobrej izolacji termicznej, okna aluminiowo-drewniane dają szansę na oszczędność. Właśnie dlatego są tak chętnie stosowane w budynkach pasywnych. Również ich codzienne utrzymanie wiąże się z mniejszymi kosztami niż w przypadku typowych okien drewnianych.

Ostateczna cena okien aluminiowo-drewnianych zależy w dużej mierze od gatunku drewna, które zostanie wykorzystane do ich produkcji. Istotne są także wielkość i kształt okien. Aby mieć pewność co do wielkości budżetu, warto więc poprosić producentów o dokonanie indywidualnej wyceny naszego projektu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Twoje Okna Szczecin.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
4 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *