Design

Drewniane meble – klasyka, która nie wychodzi z mody

• Zakładki: 39


Trendy w aranżacjach wnętrz zmieniają się niemalże co sezon – podobnie jak w kobiecej garderobie. Raz modne są wnętrza w klimacie glamour, innym razem na salonach króluje skandynawski minimalizm. Czym zatem kierować się przy wyborze mebli? Zdecydować się na jeden styl i nie przejmować się modą? Czy może zmieniać meble co jakiś czas?

Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem są drewniane meble – to ponadczasowa klasyka, która fantastycznie prezentuje się mimo upływu lat. Dziś wraz z firmą Edar – producentem mebli, przygotowaliśmy dla Was kilka inspiracji aranżacji wnętrz z drewnianymi meblami w roli głównej.

Dlaczego drewniane meble to dobry wybór?

Drewno wykorzystywane jest we wnętrzach domów od wieków. Meble wykonane z drewna to symbol solidności i wysokiej jakości. Niestety w pewnym momencie branżę meblową zalały modele wykonane z niskiej jakości materiałów. Aktualnie drewniane meble przeżywają swój renesans. Obecne są we wnętrzach zarówno nowoczesnych, jak i tych nieco bardziej tradycyjnych. Meble drewniane doskonale prezentują się w każdym pomieszczeniu w domu.

Meble z drewna do łazienki

Choć dla wielu osób może wydawać się to nieprawdopodobne, to drewniane meble doskonale komponują się z aranżacją łazienki. Najczęściej meble łazienkowe wykonuje się z dębu lub z egzotycznych gatunków drzew, ponieważ te gatunki są najbardziej odporne na działanie wilgoci. Drewno doskonale przełamuje surowe wykończenie płytek i ceramiki, dodaje całej aranżacji elegancji w stylu eko. Najpopularniejszymi meblami drewnianymi do łazienek są komody pod umywalkę a także etażerki na kosmetyki czy też ręczniki.

Drewniana witryna, czyli doskonała organizacja przestrzeni

Szukasz mebla, który będzie jednocześnie pojemny i elegancki? Doskonałym rozwiązaniem są drewniane witryny, które idealnie sprawdzą się zarówno w salonie, jak i w kuchni czy jadalni. Przeszklone drzwiczki pozwolą wyeksponować elegancką zastawę, lub kolekcję pamiątek z podróży. Warto wybrać mebel drewniany z szufladami lub z większą liczbą półek. Stworzą one przestrzeń do przechowywania i pomogą ujarzmić bałagan w domu.

Drewniane meble to klasyka i wysoka jakość w jednym. Jeżeli po kilku latach wystąpią na powierzchni rysy lub przebarwienia, z łatwością można je odświeżyć, a nawet zmienić ich kolor, poddając je totalnej metamorfozie!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
94 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *