Różne

Drzwi przesuwne do szafy wnękowej – zalety i wady

• Zakładki: 88


Myślisz o zamontowaniu szafy we wnęce w przedpokoju bądź sypialni? Sprawdź, czy w Twojej przestrzeni sprawdzą się popularne drzwi przesuwne do szafy. Poznaj ich największe zalety oraz cechy, które w Twoim przypadku mogą okazać się wadami. Zapraszamy do przeczytania poradnika!

Zalety drzwi przesuwnych do szaf wnękowych

Najpopularniejsze i najchętniej wybierane drzwi przesuwne do szaf wnękowych to idealne rozwiązanie do przestrzeni małych oraz takich, w których przedmioty znajdujące się przed szafą, np. szafka na buty, uniemożliwiają swobodne otwieranie drzwi uchylnych. Drzwi przesuwne znajdują się zawsze w jednej linii, a skrzydła przesuwa się na boki po prowadnicy: górnej i dolnej lub wyłącznie górnej.

Drzwi przesuwne jak żadne inne da się wpisać w przestrzeń niestandardową, a nawet trudną. Nietypowe wymiary wnęki i pomieszczenia, skośny sufit lub skośna podłoga to żadne wyzwania – mniejsze skrzydła przesuwne płynnie schowają się na większymi, dając dostęp do wnętrza szafy.

Potencjalne wady drzwi przesuwnych do szaf wnękowych

Zaleta drzwi przesuwnych do szafy wnękowej, jaką jest oszczędność miejsca dzięki poruszaniu się skrzydeł w linii prostej po prowadnicy, w niektórych sytuacjach może stanowić wadę. Dzieje się tak w bardzo wąskich wnękach, w których istnieje możliwość zamontowania tylko jednego skrzydła – wówczas musi być uchylne bądź składane. Za wadę można potraktować także fakt, że drzwi przesuwne nie pozwalają na obejrzenie całego wnętrza szafy w jednym czasie, ponieważ zawsze któreś skrzydło zasłania.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Indeco.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *