Technologie dla domu

Drzwi przesuwne HST na taras, balkon i do wnętrz

• Zakładki: 58


Jednym z typów drzwi cieszących się ogromną popularnością z uwagi na możliwość stosowania dużych przeszkleń są wyroby oznaczone  skrótem HST (Hebeschiebe-Tür, co dosłownie oznacza drzwi podnoszono-przesuwne). Lekka konstrukcja oraz systemy rolek pozwalają tworzyć powierzchnie szklane o wymiarach dochodzących w płaszczyźnie pionowej do nawet 4 metrów, przy ciężarze skrzydła przesuwnego 1200 kg.

Mimo tak imponujących rozmiarów obsługa drzwi nie wymaga użycia siły fizycznej, jest dostępna nawet dla dzieci, co spowodowało konieczność zastosowania nowoczesnych systemów zabezpieczających.

Drzwi przesuwne HST różnią się od siebie w zależności od rozwiązań konstrukcyjnych uwzględniających preferencje użytkowników oraz uwarunkowania architektoniczne w danym obiekcie.

Tym, co je łączy, to wygoda, komfort, a także wrażenie jedności z otaczającą naturą.

Drzwi przesuwne HST – cechy wspólne:

  • Niski współczynnik przenikania ciepła
  • Szczelność
  • Wysoko gatunkowe materiały wykonania
  • Duża emisja światła słonecznego do wewnątrz
  • System antywłamaniowy (dotyczy drzwi zewnętrznych)

Dokonując wyboru drzwi HST warto zapoznać się ze szczegółami technicznymi zawartymi w specyfikacji. Stale rozwijające się technologie sprzyjają powstawaniu nowoczesnych systemów różniących się od siebie metodą wykonania, funkcjonalnością i przeznaczeniem.

Bez względu na ostateczną decyzję drzwi HST z pewnością będą źródłem satysfakcji dla wszystkich, którzy cenią sobie przestrzeń, słońce i poczucie swobody.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Okno-Piast Wołów http://okno-piast.pl/.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *