Design

Eleganckie rolety do salonu – jakie wybrać?

• Zakładki: 65


Już od kilku lat można zauważyć, że rolę klasycznych zasłon z powodzeniem przejmują rolety. Przyczyn z pewnością jest wiele – jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni wokół okna. Po zwinięciu rolety są praktycznie niewidoczne, a okno w pełni odsłonięte. Zaletą rolet jest to, że w doskonały sposób łączą w sobie praktyczne cechy z estetycznymi.

Pozwalają odgrodzić się od świata zewnętrznego, zadbać o prywatność, a także osłonić przed promieniami słonecznymi. Jednocześnie rolety tworzą piękną ozdobę okna, dopełniając aranżację wnętrza. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rolet, które nieco różnią się między sobą konstrukcją i stylem. Prezentujemy wam dziś krótki przewodnik po eleganckich roletach, które będą pasować do aranżacji salonu.

Rolety do salonu dzień-noc

Bardzo popularnym rozwiązaniem są rolety dzień-noc. Składają się one z tkaniny, która ma naprzemiennie ułożone pasy transparentne i zaciemniające. W zależności od ułożenia rolety można uzyskać odpowiedni stopień zaciemnienia pomieszczenia. Rolety dzień-noc występują w różnych kolorach, a pasy mogą mieć różną szerokość. To bardzo dekoracyjny dodatek do wnętrza, który z powodzeniem zastąpi firany i zasłony.

Rolety austriackie do salonu

Jeżeli szukacie rolety do salonu utrzymanego w klasycznym stylu, to z pewnością spodobają się Wam rolety austriackie. Ich forma najbardziej przypomina tradycyjne zasłony. Wykonane są z tkaniny, w którą wszyty został specjalny panel umożliwiający marszczenie. Rolety austriackie to świetne rozwiązanie gdy szukamy dekoracyjnych rolet w oryginalnym stylu. Warto jednak wiedzieć, ze nie będą stanowić one pełnej ochrony przed słońcem.

Klasyczne rolety zaciemniające

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są klasyczne rolety wewnętrzne. Ich konstrukcja umożliwia regulację rolety pomocą sznureczka. W pełni podniesiona roleta praktycznie nie zasłania okna i jest mało widoczna. Dostępne są różne rodzaje tkanin, z których wykonuje się rolety. W zależności od potrzeb można zdecydować się na jaśniejszy materiał, który będzie delikatną osłoną, lub na specjalny materiał zaciemniający, który zapewni izolację świetlną i termiczną.

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat rolet do salonu? Skonsultujcie się ze specjalistami z Sun Protection System, którzy z pewnością doradzą najlepsze rozwiązanie!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
253 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *