Budowa i remont

Elektroniczny zamek do drzwi – jaki wybrać?

• Zakładki: 80


Bogata oferta elektronicznych zamków do drzwi nie ułatwia wyboru konkretnego modelu. Jakie elektroniczne zamki można znaleźć w sklepie Wandex?

Elektroniczny zamek na kod

Wystarczy wpisać kod, aby otrzymać dostęp do pomieszczenia – tak działa elektroniczny zamek do drzwi na kod. Ten rodzaj elektronicznych zamków cieszy się dużą popularnością, a to ze względu zarówno na prostotę działania, jak i brak potrzeby korzystania z karty czy posiadania przy sobie smartfona. Niektóre modele zostały jednak zaprojektowane jako zamki dualne – można je otwierać zarówno kodem, jak i kartą.

Zamki elektroniczne na kod są niezwykle popularne w obiektach komercyjnych – biurach, firmach produkcyjnych czy placówkach medycznych.

Elektroniczny zamek biometryczny

W sklepie internetowym Wandex sprzedawane są również biometryczne zamki elektroniczne. Wyróżnia je to, że dostęp do pomieszczenia uzyskuje się po przyłożeniu palca do czytnika – drzwi otwierają się po zweryfikowaniu linii papilarnych użytkownika. Przykładem biometrycznego zamka elektronicznego jest zamek We-Lock L6SRB.

W zależności od modelu zamka baza linii papilarnych może pomieścić nawet do 100 różnych odcisków. Tego rodzaju zamki są często spotykane w obiektach hotelowych.

Zamki sterowane smartfonem

Aktualnie smartfon jest jednym z najpopularniejszych urządzeń osobistych – wiele osób ma go zawsze przy sobie. Stąd też pomysł na elektroniczne zamki sterowane właśnie smartfonem. Aby zamek mógł komunikować się ze urządzeniem przenośnym, konieczne jest zainstalowanie specjalnej aplikacji. 

Elektroniczne zamki sterowane smartfonem mają zastosowanie głównie w mieszkaniach – są chętnie wybierane przez klientów indywidualnych. Rzadziej z kolei można je spotkać w obiektach komercyjnych.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
39 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *