Pomysł na aranżację niedużego balkonu

Rozmawiamy tu o pomysłach na aranżację ogrodu lub balkonu. Oprócz tego dzielimy się doświadczeniami z ogrodnictwa, pielęgnacji roślin, a także informacjami o akcesoriach ogrodniczych, sprzęcie, narzędziach, jak i małej architekturze!
Miśka33

Pomysł na aranżację niedużego balkonu

Post autor: Miśka33 »

Cześć :)
W naszym nowym mieszkaniu, które będziemy mogli niedługo odebrać będziemy mieli nieduży balkon i już myślę jak go warto będzie zaaranżować. Macie może dla mnie jakieś ciekawe pomysły i propozycje w tym zakresie z własnych doświadczeń bo jakoś na nic ciekawego jeszcze nie udało mi się trafić. Natomiast myślę, że akurat na tym forum ciekawych propozycji nie będzie brakowało i już nie będę ciągle o tym rozmyślała a tak no nie daje mi to spokoju. Pozdrawiam ciepło w te jesienne dni!
AnetkaLiś

Re: Pomysł na aranżację niedużego balkonu

Post autor: AnetkaLiś »

Większość z nas raczej się z tym boryka, bo w nowych blokach niestety ale brakuje przestrzeni na balkonach. No i przez to jednak ciężko jest odpowiednio zaaranżować całą przestrzeń. My długo szukaliśmy inspiracji na temat właśnie aranżacji niewielkich przestrzeni balkonu i tak też trafiłam na artykuł https://wnetrza-ze-smakiem.pl/pomysly-n ... go-balkonu i muszę przyznać, że naprawdę sporo fajnych kompozycji przygotowali. Nam udało się zmieścić dwa wygodne fotele, stolik kawowy i też jeszcze na ściankach dekoracje z kwiatami. Wyszło super, jak tylko pogoda pozwala to sporo czasu na nim spędzamy :)
Błozek

Re: Pomysł na aranżację niedużego balkonu

Post autor: Błozek »

Hhmm no to ciekawe muszę przyznać bo w sumie na balkon też nie mamy zbyt dużo pomysłów. Ogólnie chciałbym żeby zmieścił się stolik i przynajmniej dwa krzesełka żebyśmy mogli z żoną rano posiedzieć i spokojnie wypić kawkę. No i do tego mnóstwo roślinek i może jakieś lampki, może na wiosnę uda nam się jakoś to przeprowadzić ;)
Oniśka

Re: Pomysł na aranżację niedużego balkonu

Post autor: Oniśka »

Myślę, że jak zaczniesz szukać inspiracji to zdziwisz się jak świetne pomysły ma wiele osób. Według mnie jak się chce i też lubicie trochę pomajsterkować to wyjdzie super. Trochę tych pomysłów zebrali w artykule https://wnetrza-ze-smakiem.pl/pomysly-n ... go-balkonu dobrze jak niektóre meble łączą ze sobą funkcjonalność ze stylem. Warto też wykorzystać na przykład palety zrobić siedziska, czy jakiś nieduży stolik :D
Błażżek

Re: Pomysł na aranżację niedużego balkonu

Post autor: Błażżek »

Warto położyć drewno. Jeżeli balkon po prostu nie jest duży, można spokojnie taki materiał wykorzystać, będzie po prostu bardzo ładnie i naturalnie. Oczywiście drewno warto zabezpieczyć, osobiście polecam tu olej do drewna Vidaron. Naturalny produkt dający również bardzo dobry efekt
Lolek9823

Re: Pomysł na aranżację niedużego balkonu

Post autor: Lolek9823 »

Też bym szedł w drewno. Nawet ze zwykłych dech jesteś w stanie zrobić małe dzieło sztuki. Trzeba je tylko odpowiednio oporządzić. Tu się przydadzą chociażby tarcze do szlifowania drewna, jakaś bejca itd. Bez tego szybko drewno napuchnie, popęka (wiemy jaka jest pogoda w Polsce - dość kapryśna, warunki zmieniają się dość nagle itd.). Więc obróbka jest konieczna, ale koniec końców warto.
Awatar użytkownika
pati
Posty: 153
Rejestracja: 04 lip 2019, 14:59

Re: Pomysł na aranżację niedużego balkonu

Post autor: pati »

W kwestii aranżacji balkonu również potrzebowałam pomocy. Tyle, że balkon w domku jednorodzinnym, nie w mieszkaniu. Nie wiedziałam, jaką balustradę wybrać, żeby ładnie komponowała się z domem. Samo oglądnie różnych zdjęć w internecie na niewiele się zdało. Dopiero znajoma poleciła mi firmę https://plotex.net.pl/ , która kompleksowo podchodzi do tematu. Zajmują się wszystkim, od projektu, po produkcję i montaż. Naprawdę świetnie doradzają, mają ciekawe pomysły i rozwiązania.
monka4433

Re: Pomysł na aranżację niedużego balkonu

Post autor: monka4433 »

Nieduży balkon? Koniecznie powinniście zerknąć sobie na stronę https://vimine.pl/balkon-w-stylu-boho i myślę, że jak najbardziej z takich propozycji będziecie zadowoleni. Aranżacja takiego balkonu nie jest trudna, jeśli ma się odpowiednie inspiracje, a jest ich naprawdę całkiem sporo.
klinikasłowacja

Re: Pomysł na aranżację niedużego balkonu

Post autor: klinikasłowacja »

Miśka33 pisze: ↑19 wrz 2021, 22:12 Cześć :)
W naszym nowym mieszkaniu, które będziemy mogli niedługo odebrać będziemy mieli nieduży balkon i już myślę jak go warto będzie zaaranżować. Macie może dla mnie jakieś ciekawe pomysły i propozycje w tym zakresie z własnych doświadczeń bo jakoś na nic ciekawego jeszcze nie udało mi się trafić. Natomiast myślę, że akurat na tym forum ciekawych propozycji nie będzie brakowało i już nie będę ciągle o tym rozmyślała a tak no nie daje mi to spokoju. Pozdrawiam ciepło w te jesienne dni!
Możesz zdradzić więcej szczegółow?
-
Aborcja Słowacja - jesteśmy jedną z najlepszych sieci klinik chirurgii jednodniowej. Dzięki stałej współpracy zaufanych partnerów i klinikami w Austrii oferujemy najwyższy możliwy poziom dostępnych usług. Specjalizujemy się w usuwaniu ciąży, powiększaniu piersi i innych zabiegach jednodniowych.
kłepińskimaciek

Re: Pomysł na aranżację niedużego balkonu

Post autor: kłepińskimaciek »

monka4433 pisze: 01 lis 2021, 5:32 Nieduży balkon? Koniecznie powinniście zerknąć sobie na stronę https://vimine.pl/balkon-w-stylu-boho i myślę, że jak najbardziej z takich propozycji będziecie zadowoleni. Aranżacja takiego balkonu nie jest trudna, jeśli ma się odpowiednie inspiracje, a jest ich naprawdę całkiem sporo.
I jakiego rodzaju to są propozycje? Jeśli chodzi o mój balkon to zdecydowałem się go zabudować tym samym tworząc dodatkowe, funkcjonalne pomieszczenie w mieszkaniu, to bardzo wygodne. Projektem, pomiarami i realizacją zabudowy zajęła się firma Fenti która w Szczecinie cieszy się dobrą renomą. Profesjonalne doradztwo i wykonanie na każdym etapie realizacji.
ODPOWIEDZ