jaki rekuperator

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
Olik
Posty: 45
Rejestracja: 25 mar 2019, 17:45

jaki rekuperator

Post autor: Olik »

Witam serdecznie.
Czytałem wiele informacji i szczerze mówiąc, coraz mniej wiem.
Naczytałem się dużo dobrego o Brink - Renovent HR ale nie do końca wiem czy dla mnie jest dobry dlatego proszę o porady. No i trochę kosztuje.
Powierzchnia użytkowa 225 m kwadratowych, wysokość pomieszczeń 2,60m
Budynek składa się z piwnicy osadzonej w ziemi w której ma być rekuperator koło pieca gazowego, parteru i piętra w skosach.
Na parterze przewidziany jest kominek, dom budowany jest na Podhalu a więc dość długawa i często mroźna zima, boje się przymarzania rekuperatora.
W projekcie mam wpisany rekuperator o wydajności 360 m/h
Myślałem o GWC ale rozmawiają cz firmami usłyszałem, że są problemy z bakteriami a po roku bardzo często spada wydajność takiego źródła. Myślałem nad glikolowym ale cena tez jest duża. Ale wolę tez raz wydać na coś lepszego by później nie mieć problemów.
Dlatego bardzo proszę o pomoc, co byście polecali, na co zwracać uwagę ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzsmi11
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2019, 18:00

Re: jaki rekuperator

Post autor: krzsmi11 »

Może warto poszukać w innych tematach albo jakichś artykułach. Pewnie coś znajdziesz w ten sposób.

wysokość muszli klozetowej od podłogi
Cały świat zachowuje się tak, jak powinien, poza ludźmi. Może właśnie dlatego tak często chcecie zabijać się nawzajem.
Awatar użytkownika
dobrewiadomosci
Posty: 40
Rejestracja: 27 maja 2019, 19:37

Re: jaki rekuperator

Post autor: dobrewiadomosci »

Rekuperator powinien być dobrany przed profesjonalną firmę, nie wolno kierować się opiniami innych użytkowników. Każdy budynek jest inny i każdy budynek wymaga nieco innego podejścia do tematu wentylacji. Wybór takiego urządzenia jak rekuperacja czyli wentylacja nawiewno-wywiewna pozwoli w pełni kontrolować przepływ powietrza w domu. Zawsze świeże i czystsze powietrze to również ważny wpływ na zdrowie dla mieszkańców.
Awatar użytkownika
Walkowa
Posty: 700
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:40

Re: jaki rekuperator

Post autor: Walkowa »

A czy ktoś z Was korzysta może z rekuperatorów marki Vaillant? Widziałam takie ostatnio w sklepie https://sklepenergii.pl, w którym zamawiałam również grzejniki do mojego mieszkania i zastanawiam się teraz nad zakupem takiego rekuperatora. Czy to Waszym zdaniem dobry pomysł?
Awatar użytkownika
Draxler
Posty: 28
Rejestracja: 26 wrz 2019, 15:12

Re: jaki rekuperator

Post autor: Draxler »

Dokładnie, tak jak mówicie, lepiej dowiedzieć się u fachowców co wybrać, bo koszt jest na tyle spory, że nie warto ryzykować. Tak czy inaczej obojętnie czy zakupisz model brink renovent czy aeris next 350 filtry odpowiednie będą Ci potrzebne, żeby wymieniać je we właściwym czasie. Znajdziesz ich duży wybór w sklepie filtryaero.pl https://www.filtryaero.pl/filtry-aeris- ... 20054.html, zarówno te oryginalne jak i tańsze zamienniki.
Awatar użytkownika
Cgv12ert
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2020, 14:08

Re: jaki rekuperator

Post autor: Cgv12ert »

ile trzeba za niego zapłacić?
-
SONITUM dla The Tides
Awatar użytkownika
Elvi7u4
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2020, 21:15

Re: jaki rekuperator

Post autor: Elvi7u4 »

To chyba jest bardzo drogie


________________________
kalcikinon forte
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 43
Rejestracja: 01 gru 2019, 13:30

Re: jaki rekuperator

Post autor: mamapiotra »

Myślę ,że samemu nie ma co gdybać. Uważam ,że w tej kwestii trzeba zaufać fachowcom. Koleżanka w pracy dość długo szukała dobrego rekuperatora i dużo czytała na ten temat - także a forach. Później miała już tylko mętlik w głowie.Okazało się ,że tak jak napisałam najlepiej całościowo zlecić temat fachowcom np. firma Thermico - http://thermico.pl/ .Jednak na profesjonalistach można polegać.
Awatar użytkownika
OOskarek
Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2020, 19:21

Re: jaki rekuperator

Post autor: OOskarek »

Szczerze mówiąc to nawet nie wiem co to jest ten rekuperator.
Qitkio

Re: jaki rekuperator

Post autor: Qitkio »

Czy to naprawdę działa?

____________________
https://strefaenergii.com/dofinansowanie/
Awatar użytkownika
Racjonalny
Posty: 15
Rejestracja: 18 wrz 2020, 12:18

Re: jaki rekuperator

Post autor: Racjonalny »

Zainwestowałem w rekuperator ścienny AHU 400 jakieś pół roku temu i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony efektami, które przyniosło wdrożenie w moim domu tego urządzenia. Przede wszystkim czuć różnicę w powietrzu znajdującym się w całym domu. Jest odpowiednio wilgotne, a mój syn, który ma problemy alergiczne odczuwa je ze znacznie mniejszą intensywnością. Gdyby ktoś z Was był zainteresowany kupnem tego urządzenia to polecam sprawdzić pełny jego opis na stronie internetowej firmy Ecomax.
magduś

Re: jaki rekuperator

Post autor: magduś »

Właśnie ostatnio troszkę naczytałam się na temat rekuperacji i sądzę, że faktycznie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Sama zastanawiam się jednak jaki sprzęt wybrać? Może rekuperator ścienny ?Sama nie wiem... A wy co mi poradzilibyście? Co przykładowo wy macie u siebie? Na jakie rozwiązanie się zdecydowaliście?
Vytrujkiś

Re: jaki rekuperator

Post autor: Vytrujkiś »

Draxler pisze: ↑22 lis 2019, 14:40 Dokładnie, tak jak mówicie, lepiej dowiedzieć się u fachowców co wybrać, bo koszt jest na tyle spory, że nie warto ryzykować. Tak czy inaczej obojętnie czy zakupisz model brink renovent czy aeris next 350 filtry odpowiednie będą Ci potrzebne, żeby wymieniać je we właściwym czasie. Znajdziesz ich duży wybór w sklepie filtryaero.pl , zarówno te oryginalne jak i tańsze zamienniki.
Fajnie że o tym piszesz bo właśnie szukam takich rzeczy do mojego biura.

___________________________
/panele-fotowoltaiczne-dla-firm/
Ph3bd32ą

Re: jaki rekuperator

Post autor: Ph3bd32ą »

mamapiotra pisze: ↑09 lip 2020, 10:20 Myślę ,że samemu nie ma co gdybać. Uważam ,że w tej kwestii trzeba zaufać fachowcom. Koleżanka w pracy dość długo szukała dobrego rekuperatora i dużo czytała na ten temat - także a forach. Później miała już tylko mętlik w głowie.Okazało się ,że tak jak napisałam najlepiej całościowo zlecić temat fachowcom np. firma Thermico -
.Jednak na profesjonalistach można polegać.
a ktoś zna rozeznanie jak z ich cenami?
-
https://bichta.com/regeneracja-filtrow-dpf-i-fap/

helikon jeans
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 220
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:14

Re: jaki rekuperator

Post autor: kasiakowa06 »

Cgv12ert pisze: ↑10 cze 2020, 14:29 ile trzeba za niego zapłacić?
-
propertydesign.pl/design/185/nowe_miejsce_na_rynku_mice_w_warszawie_oto_centrum_konferencyjne_ms_mermaid,22003.html SONITUM dla The Tides
Rekuperatory wcale nie są takie drogie, sam zobacz https://taniereku.pl/wycena/ - dodatkowo można spróbować postarać się o jakies dofinansowanie.
Obrazek
ODPOWIEDZ