Jak ogrzewać

To dobra przestrzeń, by pochwalić się swoim wnętrzem, poszukać rady jak lepiej urządzić dom lub mieszkanie. Opowiadamy o designie, ciekawych produktach, wartościowych producentach, jak i sklepach, które warto odwiedzić, dobierając meble i dodatki do wnętrz.
Awatar użytkownika
LadyD
Posty: 267
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:51

Jak ogrzewać

Post autor: LadyD »

Zastanawialismy się dośc długo na jakie ogrzewanie się zdecydowac. Mamy teraz tak wiele mozliwośći. Jadnak po przekalkulowaniu wyszło u nas, ze pellet jest najbardziej opłacalny. Czytałam też , jak duże jest zurzycie pelletu i po obliczeniu wielu kosztów to zdecydowanie najbardziej opłacalne rozwiązanie.A wy czym opalacie ?
Awatar użytkownika
brukselka
Posty: 89
Rejestracja: 21 lut 2019, 15:00

Re: Jak ogrzewać

Post autor: brukselka »

Ja to chyba za namową szefa pójdę w ekogroszek. Mu się to opłaca, więc na pewno i mnie. W warsztacie męża zrobimy to samo, ale dodatkowo zamówimy mu w razie czego serwis kotłowni , bo to różnie bywa, a on musi mieć ciepło, by cały czas móc naprawiać samochody i zarabiać. ;)
Awatar użytkownika
Anetta35
Posty: 86
Rejestracja: 10 mar 2019, 16:39

Re: Jak ogrzewać

Post autor: Anetta35 »

Tak naprawdę możliwości w zakresie wyboru sposoby ogrzewania mamy dzisiaj bardzo wiele. Jeżeli jednak cenimy sobie zarówno nowoczesność, jak również ekologię, bez wątpienia warto zapoznać się z ofertą, dostępną w Problast http://problast.com.pl . Znajdziemy w niej bowiem takie propozycje jak chociażby ogrzewanie nadmuchowe, które przede wszystkim jest bardzo wygodne. Nie łączy się bowiem z koniecznością regularnego odwiedzania kotłowni, a dodatkowo umożliwia nam uzyskanie optymalnych parametrów powietrza w naszym domu.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 178
Rejestracja: 13 sty 2019, 14:59

Re: Jak ogrzewać

Post autor: Andzia »

Właśnie dlatego, że jest wiele sposobów ogrzewania to nie byłam pewna jaki właściwie wybrać. W rezultacie zdecydowałam się na zakup tutaj https://www.ceneo.pl/Kotly/p:Ferroli.htm kotła kondensacyjnego. Urządzenie to jest produktem międzynarodowego koncernu, który przykłada dużą wagę do jakości i bezpieczeństwa. Mój dom będzie dzięki temu ogrzewany efektywniej i ekonomiczniej.
Awatar użytkownika
halkka
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2019, 17:52

Re: Jak ogrzewać

Post autor: halkka »

Również używam pellet. Dla mnie najbardziej korzystna forma ogrzewania.
- Ile masz lat ciociu Różo? (...) - Jest pewna granica wieku, żeby być wolontariuszką. A ja ją dawno przekroczyłam. - jesteś przeterminowana? - Tak. - Jak jogurt?
Awatar użytkownika
hayam
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2019, 13:43

Re: Jak ogrzewać

Post autor: hayam »

Szukaj na innych forach. Takie wątki nie są rzadkością w sieci.
Im bardziej się cudowności pożąda, tym niezbędniejsze się staje rozszerzenie jej granic, i to za wszelką cenę.
Awatar użytkownika
tomek2
Posty: 94
Rejestracja: 29 kwie 2019, 22:19

Re: Jak ogrzewać

Post autor: tomek2 »

Możesz, jak najbardziej ogrzewać pelletem, tylko musisz posiadać odpowiedni piec na pellet. Sam pellet możesz łatwo kupić w sieci https://epellety.pl/produkty/lava-pelle ... 975kg-8mm/ Takie pytania dobrze zadawać również na forach strikte budowlanych.
Awatar użytkownika
Dasto
Posty: 23
Rejestracja: 23 mar 2019, 21:35

Re: Jak ogrzewać

Post autor: Dasto »

My z kolei korzystamy z tego pelletu https://epellety.pl/produkty/lava-pelle ... 975kg-6mm/ i też jesteśmy bardzo zadowoleni. Jakość na odpowiednim poziomie a cena bardzo dobra.
Awatar użytkownika
WilburM66
Posty: 64
Rejestracja: 14 cze 2019, 17:09

Re: Jak ogrzewać

Post autor: WilburM66 »

No ja mam ogrzewanie w formie gruntowych pomp ciepła. Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie bo koszta eksploatacji są bardzo małe. A sama inwestycja zwraca się po jakimś czasie. Ciekawy jestem co inni myślą o tym .

szerokość ścieżek pcb
Coż, takie jest ryzyko zakochania się. Można stracić godność.
Awatar użytkownika
Walkowa
Posty: 700
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:40

Re: Jak ogrzewać

Post autor: Walkowa »

A skoro już o ogrzewaniu mowa, to czy ktoś z Was korzysta może z nowoczesnych systemów kominowych od firmy Schiedel? Słyszałam bowiem o nich sporo dobrego, podobno są to ceramiczne systemy kominowe naprawdę wysokiej jakości, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa oraz energooszczędności. Z tego, co widziałam na ich stronie www, do wyboru jest naprawdę wiele wariantów, więc chyba da się je dopasować do każdego domu :)
Awatar użytkownika
kotlowy
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2019, 13:17

Re: Jak ogrzewać

Post autor: kotlowy »

Według mnie najlepszymi rozwiązaniami grzewczymi dla budynku są kotły klasy 5 (i Ecodesign) oraz pompy ciepła. Decydując się na instalację nowego ogrzewania, warto pomyśleć nad szerszą inwestycją i ociepleniem budynku, by dostosować go do aktualnych norm. Dzięki temu można zakwalifikować się do programów jak np. Czyste Powietrze i zaoszczędzić. Kwoty wsparcia są dość duże - sporo informacji znalazłem tutaj - http://kotly-klasy-5.pl/dotacje-pozyczk ... etrze.html
ODPOWIEDZ