Czy okap w mieszkaniu jest niezbędny?

To dobra przestrzeń, by pochwalić się swoim wnętrzem, poszukać rady jak lepiej urządzić dom lub mieszkanie. Opowiadamy o designie, ciekawych produktach, wartościowych producentach, jak i sklepach, które warto odwiedzić, dobierając meble i dodatki do wnętrz.
margiel
Posty: 99
Rejestracja: 17 gru 2018, 8:43

Czy okap w mieszkaniu jest niezbędny?

Post autor: margiel »

Możecie mi powiedzieć , czy okap w kuchni to jest konieczność w dzisiejszych czasach ? W wynajmowanym mieszkaniu mamy salon z aneksem i mamy okap. Oprócz tego że jak się go włączy to tak buczy że własnych myśli człowiek nie słyszy to żadnej innej funkcji nie spełnia. No -moze światełko czasem mi posłuży z okapu do czegoś. Dodatkowo smród od sąsiadów tym okapem wlatuje do nas. I choć nie gotujemy zbyt często to bardzo często wali nam w domu olejem po frytach , jakimś gulaszem czy innymi "przysmakami".
W naszym nowym, własnym, mieszkaniu będziemy mieć osobno kuchnie z dużym oknem. Zastanawiam się nad tym czy okap musi być na wyposażeniu kuchni.
Możecie się wypowiedzieć ? Zwłaszcza osoby które mają jakąś rzetelną wiedzę , może wykształcenie które daje kwalifikacje to sensownego wypowiadania się w tym temacie a nie " ja mam okap i jest super, nie wyobrażam sobie życia bez okapu.
Awatar użytkownika
star
Posty: 95
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:41

Re: Czy okap w mieszkaniu jest niezbędny?

Post autor: star »

Jeśli już kupić to taki który da radę wymienić powietrze minimum 6x na godzinę (powierzchnia x wysokość x 6 a najlepiej 10). Jeśli masz szafki nad kuchenka to włączony okap ochroni je przed nadmierna ilością pary wodnej czy tluszczu. Jeśli chodzi o zapachy z pionu to wszystko zależy od budownictwa, w nowych budynkach każde mieszkanie ma swój pion ale zależy jaki jest wylot na dachu, bo tam niestety często jest skopane i zapachy wracają. Ja mam kuchnie w aneksie i okap podszafkowy niepodpiety do pionu (pochłaniacz) i trochę wydałam ale jest mega wydajny i nawet nie włączam na max obroty przez co nie jest tak przeraźliwie głośny :)

Jestem posiadaczką okapu Cylindro:
https://okapy-kominowe.pl/okap-kominowy ... -or-black/

Ktory sam w sobie jest ozdobą kuchni.
Obrazek

układanie płytek na balkonie film
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 121
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:23

Re: Czy okap w mieszkaniu jest niezbędny?

Post autor: motylek »

Oczywiście, że tak! Okap jest potrzebny w każdej kuchni. Teraz okapy nie są już takie wielkie i brzydkie jak kiedyś :) Zapoznaj się chociażby z ofertą tej firmy https://ciarkodesign.com/ Ciarko Design ma piękne, nowoczesne i funkcjonalne okapy. My chyba zdecydujemy się na jeden z nich, bo niedługo czeka nas wymiana mebli kuchennych i mały remont.
Miłosz 21

Re: Czy okap w mieszkaniu jest niezbędny?

Post autor: Miłosz 21 »

Hej, Jestem mieszkańcem Krzeszowic i zastanawiam się nad uzdatnianiem wody https://twojaczystawoda.pl/uzdatnianie- ... zeszowice/ w moim domu. Chciałbym poznać wasze doświadczenia z firmami oferującymi usługi uzdatniania wody w Krzeszowicach lub okolicach. Czy możecie podzielić się swoimi opiniami i polecić jakąś konkretną firmę? Dzięki!
ODPOWIEDZ