Problem z dzieckiem

To nasza przestrzeń poza projektowaniem, budowaniem i remontowaniem. Rozmawiamy tu o życiu, planach rodzinnych, problemach, organizacji ślubu! Poruszamy tematy związane z życiem prywatnym.
Awatar użytkownika
didi
Posty: 7
Rejestracja: 06 maja 2020, 11:18

Problem z dzieckiem

Post autor: didi »

Cześć, mam problem z dzieckiem. Ma 5 lat i ciągle się moczy w nocy. Ile to jeszcze może potrwać? Czy może powinnam się zgłosić do lekarza? Jest jakaś granica wieku, kiedy dziecko powinno się pozbyć pieluchy?
Awatar użytkownika
Santi
Posty: 41
Rejestracja: 02 kwie 2019, 22:52

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: Santi »

Moim zdaniem warto to omówić z lekarzem, nie rozmawiałaś jeszcze w ogóle na ten temat z pediatrą? Zleci na pewno jakieś badania, może coś doradzi. Wiesz, jeśli chodzi o moczenie, to jest to kwestia indywidualna, jedno dziecko szybciej przestanie sikać do łóżka, inne później, ale w tym wieku wydaje mi się, że powinno już być ok.
Awatar użytkownika
leah
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2019, 22:45

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: leah »

Warto zajrzeć na https://suchyporanek.pl/ jest tam bardzo duzo wiedzy na temat przyczyn moczenia u dzieci ale też jak dziecku pomóc, trzeba działać jak najszybciej
Awatar użytkownika
didi
Posty: 7
Rejestracja: 06 maja 2020, 11:18

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: didi »

Dziękuję za polecenie, widzę, ze to dość powszechny problem. U mówiłam syna do pediatry, zobaczymy co nam powie. Czy powinnam się do tej wizyty jakoś przygotować? Już jakieś notatki porobić? Widziałam, że tam na stronie mają jakieś pdfy do pobrania i uzupełniała.
Awatar użytkownika
Anus83
Posty: 142
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:05

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: Anus83 »

Moje dziecko miało straszne problemy z mową. Szukałam pomocy u wielu specjalistów, ale terapie logopedyczne nie przynosiły skutków. Gdy usłyszałam o metodzie Tomatis zdecydowałam się podjąć kolejną próbę i zgłosiłam się do https://www.tomatiskielce.pl/ . Terapia z wykorzystanie bodźców dźwiękowych i pobudzanie słuchu przyniosły wspaniałe efekty.
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 43
Rejestracja: 01 gru 2019, 13:30

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: mamapiotra »

Dziecko to kwintesencja macierzyństwa, ale czasami mamy z nimi mnóstwo problemów. Jak sa to problemy zdrowotne - tym bardziej serce nas boli. Czasami niestety musimy udać się do lekarza by wiedzieć co dziecku dolega i by mu po prostu pomóc. Czasami jednak jesteśmy same w stanie pomóc oczywiście jeśli dysponować będziemy odpowiednimi lekarstwami i będziemy wiedzieć jak to zrobić. Na przykład pleśniawka na języku to w zasadzie nic strasznego jeśli uzbroimy się w odpowiednie leki i wiedzę.
Żak

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: Żak »

Z moim synem problemy zaczęły się w gimnazjum. Zawsze był to grzeczny i ułożony chłopczyk ale niestety wpadł w złe towarzystwo i się zaczęło.. Na początku tylko opuszczenie się w nauce i wagary ale później zaczął popijać, popalać oraz brać narkotyki. Przyznam szczerze, że się załamałam ale musiałam jakoś wyciągnąć syna z tego. Nie pomagały wizyty u psychologa więc zdecydowałam się na ośrodek odwykowy. Jedna Pani psycholog poleciła mi ośrodek Forest i teraz mogę powiedzieć, szczerze że to był najlepszy wybór. Dodatkowo zmieniłam synowi szkołę i na szczęście od dłuższego czasu już jest ok.
Tomuś

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: Tomuś »

Przecież to bardziej złożona kwestia. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, żę samodzielnie może być Wam bardzo trudno znaleźć rozwiązanie. Najlepiej byłoby wybrać się w takie miejsca jak Klinika PsychoMedic.pl w Katowicach, gdzie dzieckiem zajmą się najlepsi psycholodzy. To ważna rzecz, dlatego że na tym etapie rozwoju kształtuje się psychika człowieka, więc warto być tu bardzo ostrożnym.
vęra

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: vęra »

kiedy powinnam się zaniepokoić? Synek ma 6 lat prawie, raz na jakiś czas w nocy moczy łóżko, chciałabym mu pomóc ale nie wiem czyz to już jest niepokojące? Kiedy powinnam iść do specjalisty, czasami jet spkój przez jakiś czas a czasami jest mokra noc za nocą
Rośna

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: Rośna »

Słuchaj, a konsultowałaś może ten problem z pediatrą? Robiliście jakieś chociaż podstawowe badania moczu? No bo przyczyn może być wiele. Zerknij sobie na stronę suchego poranka https://suchyporanek.pl bo to faktycznie może być problem z moczeniem nocnym. Ściągnij sobie dzienniczek mikcji i zapisuj tam ich częstotliwość.
Wieśka

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: Wieśka »

Rośna pisze: ↑18 mar 2021, 18:50 Słuchaj, a konsultowałaś może ten problem z pediatrą? Robiliście jakieś chociaż podstawowe badania moczu? No bo przyczyn może być wiele. Zerknij sobie na stronę suchego poranka https://suchyporanek.pl bo to faktycznie może być problem z moczeniem nocnym. Ściągnij sobie dzienniczek mikcji i zapisuj tam ich częstotliwość.
A słyszałyście o czymś takim jak alarm wybudzeniowy? Wiele mam poleca tę metodę, ale czy to faktycznie jest takie skuteczne? Może ktoś miał jakieś doświadczenie z tym urządzeniem?
Łucja

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: Łucja »

Wieśka pisze: ↑19 mar 2021, 14:39 a słyszałyście o czymś takim jak alarm wybudzeniowy? Wiele mam poleca tę metodę, ale czy to faktycznie jest takie skuteczne? Może ktoś miał jakieś doświadczenie z tym urządzeniem?
Tak, ja stosowałam alarm u syna. Bardzo dobre rozwiązanie, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo tak z dnia na dzień to nie rozwiąże problemu, cała kuracja z alarmem trwa nawet 3 miesiące.
Wieśka

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: Wieśka »

Łucja pisze: ↑30 mar 2021, 10:12
Wieśka pisze: ↑19 mar 2021, 14:39 a słyszałyście o czymś takim jak alarm wybudzeniowy? Wiele mam poleca tę metodę, ale czy to faktycznie jest takie skuteczne? Może ktoś miał jakieś doświadczenie z tym urządzeniem?
Tak, ja stosowałam alarm u syna. Bardzo dobre rozwiązanie, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo tak z dnia na dzień to nie rozwiąże problemu, cała kuracja z alarmem trwa nawet 3 miesiące.

Trzy miesiące to znowu nie tak długo. Jeśli faktycznie ma alarm pomóc, to warto spróbować. Coraz bardziej przekonuje mnie ta metoda, poczytałam jeszcze na innych forach i opinie są dobre.
JolaCzereśnia

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: JolaCzereśnia »

Sprawy wychowacze powinno być poruszane jak to ma miejsce właśnie w tym temacie. Moim zdaniem to rodzice dość często nie są przygotowani na problemy jakie mogą ich spotkać w tej kwestii. Dobrze jest mieć źródło wiedzy w postaci kogoś doświadczonego lub zdobyć wiedzę z książek czy też internetu. Rozwój dziecka to kwestia indywidualna, natomiast to my musimy zadbać o stworzenie dla niego odpowiednich warunków. Właściwie można powiedzieć, że to będzie połowa sukcesu. Najważniejsze jest zawsze to aby być bacznym obserwatorem. Szczególnie jak mówimy w kontekście kilku pierwszych lat życia. Im wcześniej dziecko nauczy się czytać i pisać, tym lepiej dla niego. Dość często dzieje się to także przed pójściem do szkoły. Warto mieć świadomość tego jakie etapy nauki czytania wyróżniamy, a tego dowiemy się z tej strony - http://czytamsobie.pl/jak-nauczyc-dziecko-czytac Pamiętajmy o systematycznym treningu, w miarę możliwości oraz chęci naszego dziecka.
łezika

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: łezika »

Problemy z mową u dziecka niejednokrotnie potrafią przyprawić o zawrót głowy. Ja na szczęście znalazłam skuteczną pomoc w Centrum Terapii Nowoczesnej Sensorium https://sensorium.warszawa.pl/oferta/logopedia . Wykwalifikowani specjaliści zajęli się pracą z moim Jankiem. Już po kilku spotkaniach widać było efekty. Dzisiaj Jasiek mówi pięknie pełnymi zdaniami po kilku miesiącach terapii.

denso x24es
Baśka34

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: Baśka34 »

Widzę, że jest tu sporo bardziej doświadczonych osób ode mnie, dlatego chciałabym zapytać Was o terapię sensoryczną dziecka. Co o niej sądzicie? Faktycznie przynosi dobre rezultaty? Niestety mój syn ma problemy z zachowaniem, organizacją i nauką. Dodatkowo ma także opóźnienie w rozwoju mowy. Postanowiłam zapisać go do pracowni https://www.gborkowski.pl/oferta/terapi ... nsorycznej w Lublinie, ale chciałabym jeszcze skonsultować się z innymi mamami posiadającymi podobny problem. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
Dybieł

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: Dybieł »

Może skorzystaj z pomocy psychologa, warto sprawdzić czy wszystko jest ok na tle nerwowym. Moja córka długo budziła się w nocy z płaczem, zasięgnęłam porady psychologicznej online z https://wetalk.pl zaczęłam się stosować do zaleceń i po pewnym czasie problem ustał.
Łucja

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: Łucja »

Wieśka pisze: ↑30 mar 2021, 13:36
Łucja pisze: ↑30 mar 2021, 10:12
Wieśka pisze: ↑19 mar 2021, 14:39 a słyszałyście o czymś takim jak alarm wybudzeniowy? Wiele mam poleca tę metodę, ale czy to faktycznie jest takie skuteczne? Może ktoś miał jakieś doświadczenie z tym urządzeniem?
Tak, ja stosowałam alarm u syna. Bardzo dobre rozwiązanie, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo tak z dnia na dzień to nie rozwiąże problemu, cała kuracja z alarmem trwa nawet 3 miesiące.

Trzy miesiące to znowu nie tak długo. Jeśli faktycznie ma alarm pomóc, to warto spróbować. Coraz bardziej przekonuje mnie ta metoda, poczytałam jeszcze na innych forach i opinie są dobre.
zdecydowałaś się na zakup tego alarmu, jestem ciekawa twoich wrażeń i czy dziecku już pomógł
Wieśka

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: Wieśka »

Tak, alarm zakupiłam i stosujemy od prawie dwóch tygodni, ale już kilka nocy było suchych. Na razie to kwestia przyzwyczajania się. Na początku to ja budziłam dziecko na dźwięk alarmu, teraz dziecko już samo się budzi, więc jest postęp :) Myślałam, że będzie się buntować na początku, ale nic takiego na szczęście nie było.
Awatar użytkownika
dekorator
Posty: 191
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:39

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: dekorator »

Z całą pewnością samo zrozumienie naszego dziecka jest czymś niezwykle ważnym i warto jest zainteresować się jego wychowaniem. Muszę dodać, że doskonałą sprawą jest również to co napisano w https://whisbear.com/pl/blog/hnb-czyli- ... otrzebach/ i faktycznie są maluchy posiadające większe potrzeby niż całą reszta.
Pełka

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: Pełka »

Wieśka pisze: ↑30 kwie 2021, 13:17 Tak, alarm zakupiłam i stosujemy od prawie dwóch tygodni, ale już kilka nocy było suchych. Na razie to kwestia przyzwyczajania się. Na początku to ja budziłam dziecko na dźwięk alarmu, teraz dziecko już samo się budzi, więc jest postęp :) Myślałam, że będzie się buntować na początku, ale nic takiego na szczęście nie było.
A czy te alarmy wybudzeniowe się czymś różnią? Jaki model wybrać? Nie trzeba mieć recepty na taki sprzęt, prawda?
Gabaśka

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: Gabaśka »

Pełka pisze: ↑21 maja 2021, 1:06
Wieśka pisze: ↑30 kwie 2021, 13:17 Tak, alarm zakupiłam i stosujemy od prawie dwóch tygodni, ale już kilka nocy było suchych. Na razie to kwestia przyzwyczajania się. Na początku to ja budziłam dziecko na dźwięk alarmu, teraz dziecko już samo się budzi, więc jest postęp :) Myślałam, że będzie się buntować na początku, ale nic takiego na szczęście nie było.
A czy te alarmy wybudzeniowe się czymś różnią? Jaki model wybrać? Nie trzeba mieć recepty na taki sprzęt, prawda?
Wszystkie opierają się na tej samej zasadzie, możesz sobie najpierw zobaczyć w internecie, a na pewno coś wybierzesz. Recepty żadnej nie potrzebujesz.
Awatar użytkownika
pati
Posty: 153
Rejestracja: 04 lip 2019, 14:59

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: pati »

Problemy z dzieckiem mogą być różne. U nas są to problemy zdrowotne. To ja zauważyłam, że synek trochę dziwnie się zachowuje co wzbudziło mój niepokój. Wolę się mylić, nie czekałam z wizytą u lekarza. Nawet dostaliśmy skierowanie do specjalisty. Kiedy trudno postawić diagnozę to warto się zdecydować na badania genetyczne dziecka . Wiele chorób ma podłoże genetyczne i dlatego postawienie diagnozy nie zawsze jest proste. A takie badania są niezwykle dokładne, co ma duże znaczenie jeśli chodzi o skuteczną diagnostykę. Samo pobranie próbki jest dla dziecka komfortowe, może nawet w domu się odbyć.
ołówka

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: ołówka »

Jeśli chodzi o dziecięce choroby, które ciężko zdiagnozować tradycyjnymi metodami to faktycznie warto postawić na badanie genetyczne. Warto poczytać o badaniu WES https://badamydzieci.pl/czym-jest-badanie-wes/ . Jest ono narzędziem pozwalającym w wielu przypadkach postawić ostateczne rozpoznanie danej choroby wrodzonej i przyczyn problemów zdrowotnych pacjenta.
Awatar użytkownika
kostka9
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2019, 8:36

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: kostka9 »

Jeśli chodzi o problemy z dziećmi to bardzo trudne dla rodzica są te związane z problemami zdrowotnymi. Wiadomo, że nie na wszystko mamy wpływ, ale nawet jeśli się okazuje, że coś jest nie tak można się odpowiednio przygotować. Dlatego warto już w ciąży zdecydować się na badania prenatalne, test NIFTY Poznań https://badanienifty.pl/test-nifty-poznan/ jest jak najbardziej wskazany z uwagi na szeroki zakres, dokładność i bezpieczeństwo. Moja siostra taki robiła i wynik miała po 6 dniach. Odetchnęła z ulgą, że jest wszystko dobrze.
syśka

Re: Problem z dzieckiem

Post autor: syśka »

Niedawno właśnie byłam na pierwszym badaniu prenatalnym w https://www.gyncentrum.pl/usg-3d-4d-hd-live . Chciałam sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Badanie wykonywane jest bardzo dobrym sprzętem, dzięki czemu można dokładnie wykonać badanie echa serca płodu i sprawdzić czy posiada jakieś wady serca, ale na szczęście wszystko jest w jak najlepszym porządku
ODPOWIEDZ