Technologie dla domu

Gdzie warto zastosować zamek elektroniczny?

• Zakładki: 54


Zamek elektroniczny to rozwiązanie wspomagające kontrolę dostępu do pomieszczenia, czy budynku. Jak działa? Gdzie warto go zastosować? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak działa zamek elektroniczny?

Jak sama nazwa wskazuje zamek elektroniczny to wkładka, która od strony zewnętrznej otwierana jest kodem cyfrowym. W związku z tym obok drzwi umieszczony zostaje niewielki panel z klawiaturą umożliwiające wpisanie kodu. Warto mieć świadomość, że zabezpieczenie kodem cyfrowym to standard, jednak obecne nowoczesne zamki elektroniczne można otwierać również odciskiem palca, czy przy użyciu telefonu z bluetooth. Od wewnątrz każdorazowo znajduje się natomiast zwykła klamka umożliwiająca otwarcie drzwi bez żadnych zabezpieczeń.

Gdzie stosuje się zamki elektroniczne?

Zamki elektroniczne to rozwiązania, które można stosować zarówno w przypadku drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, jak i furtek. W efekcie sprawdzają się nie tylko w mieszkaniach, ale również biurach, czy puntach usługowych, gdzie oddzielają pomieszczenia dostępne dla wszystkich od pomieszczeń dostępnych wyłącznie dla pracowników. Gdzie jeszcze stosuje się zamki elektroniczne? Przede wszystkim w hotelach i różnego rodzaju apartamentach na wynajem.

Podsumowując należy stwierdzić, że zamek elektroniczny to rozwiązanie łączące w sobie bezpieczeństwo oraz wygodę. Będąc zainteresowanym zakupem tego typu zamków warto zapoznać się z ofertą firmy WANDEX – ROZWIĄZANIA DLA HOTELI, RESTAURACJI, APARTAMENTÓW, przy współpracy z którą powstał niniejszy artykuł. 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *