Nieruchomości

Gotowe projekty domów – cztery powody, dla których warto wybierać sprawdzone rozwiązania.

• Zakładki: 6


Gotowe projekty domów – cztery powody, dla których warto wybierać sprawdzone rozwiązania.

Budowa domu to przedsięwzięcie, które wymaga cierpliwości i dużej determinacji. Aby przebiegła szybko i sprawnie, warto wybierać takie rozwiązania, które minimalizują ryzyko i gwarantują bezpieczną realizację inwestycji. Gotowe projekty domów to obecnie najszybsza droga do własnego domu. Dlaczego wybór typowych projektów daje najlepsze efekty? Warto poznać korzyści jakie czekają inwestorów wybierających katalogowe projekty domów.

Dom przy Olchowej 9

1. Klik i kupione – projekty domów na wyciągniecie ręki.

Jedną z najważniejszych zalet projektów gotowych jest ich powszechna dostępność. Bez trudu znajdziemy w sieci liczne serwisy pracowni projektowych, które oferują gotowe projekty domów. Możemy do woli przeglądać i wybierać budynki, które odpowiadają naszym oczekiwaniom. Zakup projektu jest równie prosty, co zakup każdego innego produktu w sklepach internetowych. Wybieramy odpowiedni projekt, podajemy adres dostawy, wybieramy sposób płatności i gotowe. Nie ma w tej czynności niczego skomplikowanego. Renomowane pracownie projektowe z reguły oferują również bezpłatną wysyłkę dokumentacji, co jest dodatkowym ułatwieniem w procesie zakupu.

Warto podkreślić również niemal nieograniczone możliwości wyboru, jakie ma przed sobą inwestor przeglądający gotowe projekty domów. Oferta typowych rozwiązań jest na tyle bogata, że bez trudu znajdziemy dla siebie idealny, lub zbliżony do ideału dom. Do wyboru mamy projekty domów parterowych, domy z poddaszem użytkowym, z piwnicą, z garażem, albo bez garażu. Jeśli mamy nietypową działkę, o niewielkiej szerokości, wśród typowych rozwiązań znajdziemy również projekty domów na wąską działkę. Szeroki wybór gotowych rozwiązań pozwala spokojnie przebrnąć trudny etap wyboru przyszłego domu.

Dom przy Bukowej 58

2. Tanio i dobrze – projekty domów w najlepszych cenach.

Poza łatwą dostępnością i nieograniczoną możliwością wyboru istotna jest również cena projektu naszego przyszłego domu. Śmiało możemy stwierdzić, że gotowe projekty domów to najtańsza obecna na rynku forma dokumentacji projektowej, na podstawie której możemy zrealizować inwestycję. Komplet potrzebnych planów możemy nabyć za około 3.5-4.5 tysięcy złotych, co stanowi średnio ¼ wartości projektu domu wykonanego na zamówienie. Gotowe projekty domów są znacznie tańsze od tych projektowanych indywidualnie na zlecenie. Poza ceną różnią się również czasem przygotowania, o czym już wspomnieliśmy. Katalogowe projekty domów docierają do nas w kilka dni od zamówienia, natomiast dokumentacja wykonywana od podstaw wymaga czasu. Godziny uzgodnień, przymiarek i sprawdzania odpowiednich wariantów + czas przygotowania dokumentacji to zwykle miesiące opóźnienia, na które nie każdy inwestor może sobie pozwolić. Czas to pieniądz, również w kontekście wyboru i zakupu projektu nowego domu.

3. Testowane w różnych warunkach – sprawdzone i solidne projekty domów.

Czy typowe projekty domów, zakupione w internecie to na pewno dobry wybór? Czy na podstawie kupionego w sieci projektu będziemy mogli bez trudu wybudować dom? Takie pytania mogą się czasem zrodzić w głowie inwestora zatroskanego o powodzenie swojej inwestycji. Nie ma powodu do obaw. Gotowe projekty domów to wielokrotnie sprawdzone i przetestowane plany, realizowane na terenie całego kraju. Domy budowane na podstawie projektów katalogowych znajdują się na tysiącach działek i z powodzeniem służą swoim mieszkańcom. Dokumentacja jest sprawdzana w praktyce, dlatego nie ma obawy, że jakiś element nie został pozytywnie zweryfikowany. Kupując gotowy projekt domu w pracowni projektowej możemy dodatkowo otrzymać wszelkie interesujące nas informacje od autorów opracowania. Jeszcze na etapie wyboru możemy poprosić o rysunki szczegółowe, zestawienia istotnych materiałów, czy w bezpośredniej rozmowie rozwiać wszelkie wątpliwości, które nurtują nas w procesie poszukiwania najlepszego rozwiązania dopasowanego do naszych potrzeb. Przy odrobinie szczęścia, dzięki rozbudowanej sieci mediów społecznościowych, możemy dotrzeć również do inwestorów, którzy zbudowali konkretny dom przed nami. Social media pełne są zdjęć i opisów realizacji domów, którymi chwalą się szczęśliwi inwestorzy. Wybierając projekty domówkatalogowych nie kupujemy przysłowiowego kota w worku. Stawiamy na solidne i sprawdzone plany, które dały radość wielu rodzinom cieszącym się z szybkiej i sprawnej realizacji marzeń o nowym domu.

Dom przy Alabastrowej 62

4. Projekty domów gotowe do zmian – łatwe w dopasowaniu do Twoich wymagań.

Gotowe projekty domów to nie projekty indywidualne, nie ma pewności, czy znajdziemy dom spełniający wszystkie nasze oczekiwania. To argument, który również można odrzucić wybierając budynek typowy. Dlaczego? Każdy z projektów oferowanych przez pracownie projektowe posiada możliwość skutecznego dopasowania do wymagań inwestora. Pozwala na to autorska zgoda na zmiany wysyłana wraz z zamówionym projektem. Na podstawie takiego dokumentu możemy, przy udziale uprawnionego architekta, dostosować projekt nie tylko do naszych wyobrażeń, ale również do zapisów zawartych w warunkach zabudowy, lub miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Zgoda na zmiany pozwala powiększyć lub zmniejszyć powierzchnię domu, doprojektować do niego garaż, lub piwnicę, a nawet zmienić całkowicie materiały budowy, czy technologię wykonania. Kupując projekt domu typowego i korzystając z zapisów jakie daje autorska zgoda na zmiany możemy stworzyć projekt indywidualny, skrojony na miarę i odpowiadający wszystkim naszym potrzebom. Nasz projekt staje się indywidualnym budynkiem za cenę o wiele mniejszą niż koszty projektu zleconego do zaprojektowania od podstaw. Musimy liczyć się oczywiście z kosztami wprowadzenia zmian adaptacyjnych, ale całościowa suma nie powinna przekroczyć wartości projektu indywidualnego. 
Podsumowując, gotowe projekty domów to szybki i prosty zakup, niskie koszty, szeroki wybór sprawdzonych rozwiązań i możliwość personalizacji domu i dopasowania go do naszych oczekiwań. To obecnie najszybsza i najtańsza droga do realizacji marzeń o nowym domu – przytulnym oraz tanim i szybkim w budowie. 

Szeroki wybór projektów domów tanich w budowie i oszczędnych w użytkowaniu znajdziecie na GALERIADOMOW.PL

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *