Budowa i remont

Ile kosztują okna – jaki budżet warto wygospodarować?

• Zakładki: 68


Trudno wyobrazić sobie mieszkanie czy dom bez… okien. To absolutnie niezbędny element wyposażenia każdego budynku mieszkalnego. Okna wpuszczają do wnętrza światło słoneczne, świeże powietrze, a dzięki wysokiej szczelności zapewniają komfort wszystkim domownikom. Nie ma więc innego rozwiązania: trzeba liczyć się z poniesieniem kosztów ich zakupu. Jakie ceny mają okna Oknoplast?

Ceny okien w 2022 roku

Ceny okien są uzależnione od wielu czynników, dlatego oszacowanie dokładnych kwot nie jest proste. Na cenę pojedynczego okna wpływają:

 • wymiar,
 • materiał, 
 • wygląd,
 • poziom przenikalności,
 • poziom szczelności,
 • kolor

Niestety, okna PCV oraz te wykonane z innych materiałów są obecnie dostępne w wyższych cenach niż jeszcze kilka lat temu. Problemy z łańcuchem dostaw, wzrost kosztów transportu i niedobory materiałów sprawiły, że ceny okien, podobnie jak innych materiałów wykończeniowych i budowlanych, poszły w górę.

Dobre okna – od jakiej kwoty się zaczynają? 

Ceny najmniejszych i najtańszych okien to zazwyczaj kilkaset złotych. Wydaje się, że nie jest to wysoka kwota, ale musisz pamiętać, by pomnożyć tę kwotę (często znacznie wyższą, bo to koszt niewielkiego okna) przez liczbę okien w swoim domu.

Okna Oknoplast – ceny

Poniżej opracowaliśmy dla Ciebie sztandarowe modele okien Oknoplast razem z parametrami i szacunkowymi cenami.

 • Okna Oknoplast Prolux

Zacznijmy od serii okien, która zawiera w swojej ofercie modele ze smukłą, cienką ramą i dużą szybą. Linia Prolux charakteryzuje się skuteczna izolacją termiczną dzięki pięciokomorowej ramie. Te okna gwarantują również doskonałą izolację akustyczną. Wszystko to w cenie od 600 do 1500 zł.

 • Okna Oknoplast Prismatic

Nowoczesne i innowacyjne okna idealne do współczesnego budownictwa. Doskonała izolacyjność zarówno akustyczna, jak i cieplna. To okna z profilem MD, czyli z dodatkową, środkową uszczelką. Ceny okien tego typu zaczynają się od 500 zł.

 • Okna Oknoplast Winergetic Standard

To seria okien o klasycznym profilu, w standardowych wymiarach i w szerokiej palecie kolorystycznej. Krótko mówiąc, to seria, w której otrzymasz dobrą jakość w dobrej cenie. Dobra izolacyjność cieplna i akustyczna w cenie od 700 do 1500 zł za standardowej wielkości okna.

 • Okna Oknoplast Winergetic Premium

Wyższa wersja poprzedniej linii, przeznaczona dla miłośników smukłych ram i profilu o aż siedmiu komorach. Izolacyjność cieplna i akustyczna jest na dobrym poziomie, podobnie jak cena: od 800 do 1500 zł.

 • Okna Oknoplast Winergetic Premium Passive 

W ramach linii Winergetic w Oknoplast można znaleźć także linię dedykowaną budownictwu pasywnemu. To, podobnie jak w poprzednim przypadku, okna o siedmiu komorach, w których poziom przenikalności ciepła jest na bardzo niskim, czyli na bardzo dobrym poziomie. Do tego doskonała izolacyjność akustyczna, ale zarazem wyższa cena. Okna Winergetic Premium Passive to koszt od 1000 zł wzwyż. Warto jednak wspomnieć, że to godna uwagi inwestycja – dzięki zatrzymywaniu ciepła wewnątrz, na pewno szybko się zwróci.

 • Okna Oknoplast Koncept

W przypadku tej linii otrzymujesz klasyczny, ponadczasowy wygląd, ale w duecie z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Poziom przenikania ciepła jest dość wysoki, ale izolacyjność akustyczna jest na dobrym poziomie. Cena tego typu okien zaczyna się od 600 zł.

Pamiętaj, że ceny okien, które opisujemy dla Ciebie powyżej, są jedynie orientacyjne. Koszty produkcji ciągle ulegają zmianie, dlatego cena może się różnić w zależności od tego, jakie modele, kolory, wymiary i rozwiązania dodatkowe wybierzesz.

Jeśli masz wątpliwości lub pytania na temat tego, jakie okna PCV wybrać, koniecznie skontaktuj się z naszym doradcą. Na pewno pomoże podjąć Ci odpowiednią decyzję.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
67 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *