Jadalnia

Jadalnia w stylu loft – najgorętszy trend 2021 roku!

• Zakładki: 58


W każdym domu i mieszkaniu powinno być miejsce, w którym w spokoju można zjeść posiłek. Niezależnie czy w pojedynkę, czy z rodziną lub z gronem przyjaciół, ważne, żeby była to odrębna przestrzeń – bez komputera, telewizora czy innych rozpraszających nas mediów. Coraz częściej wrzucamy w siebie jedzenie, zapatrzeni w ekrany smartfonów. Nie wpływa to dobrze ani na nasze zdrowie, ani na nasze relacje z rodziną. Dlatego urządzając mieszkanie, warto spróbować wygospodarować trochę przestrzeni na jadalnię. Wbrew ogólnemu przekonaniu nie musi być ona urządzona w tradycyjny sposób. W tym roku do jadalni zawita styl industrialny, zwany także loftowym. Brzmi ciekawie? W takim razie dowiedz się, jak możesz urządzić jadalnię w stylu loft w swoim domu!

Czym jest styl loftowy? 

Styl loftowy, industrialny to trend, który utrzymuje się już od kilku lat. Dotychczas był realizowany głównie w mieszkaniach i apartamentach typu loft, czyli takich, które powstały w miejscu starych fabryk. Aktualnie popularność tego stylu sprawiła, że loftowe wnętrza urządzane są również w domach jednorodzinnych, a nawet w mieszkaniach w tzw. wielkiej płycie. Główną zasadą stylu loftowego jest pragmatyczny minimalizm – tak jak w fabrykach, jest tylko to, co potrzebne. Ściany są w kolorze białym, w surowej cegle, albo pokryte betonem architektonicznym. Najczęściej używane materiały: surowe, postarzane drewno, stal (często proszkowana na czarno), szkło i jeszcze więcej stali. 

Jakie meble wybrać do jadalni w stylu loft? 

Jak już wspomnieliśmy, styl loft hołduje raczej minimalizmowi, ale i trwałości. Wybrane meble powinny być wysokiej jakości, ponieważ to właśnie one będą stanowić główną ozdobę wnętrza. Doskonale zaprezentują się meble do jadalni w stylu loft stworzone przez Meble Krysiak. Drewno o chłodnym odcieniu zostało połączone z czarnymi metalowymi nóżkami i ramkami. W szafkach zamiast szkła wstawiono siatkę z metalu, która nawiązuje do szafek przemysłowych. Serce jadalni w stylu loft stanowi duży stół o pięknej minimalistycznej formie. W przypadku mniejszych pomieszczeń, doskonałym rozwiązaniem będzie mniejszy stół z funkcją rozkładania. Do kompletu dobierz krzesła o prostej formie, lecz wygodne – przecież wspólny posiłek ma być przyjemnością.

Oświetlenie w jadalni typu loft

Jeżeli chcemy uzyskać totalny efekt loftu w naszej jadalni, to powinniśmy zadbać o każdy detal – również oświetlenie. W industrialnej jadalni doskonale sprawdzą się minimalistyczne, metalowe lampy typu high bay. Możesz zawiesić ją nad stołem, by lepiej oświetlić i jednocześnie wyeksponować przestrzeń. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Meble Krysiak.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
212 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *