Jadalnia

Jak dobrać odpowiedni stół do jadalni? Zobacz propozycje od Venetti!

• Zakładki: 82


Urządzanie jadalni w nowym domu czy też w ramach remontu, to fantastyczne doświadczenie. Możemy zaaranżować pomieszczenie, w którym będziemy jeść posiłki dokładnie w taki sposób, jaki chcemy. Dzięki temu możemy poczuć się w nim jeszcze swobodniej, bardziej komfortowo – po prostu, jak w domu. Dla jednych będzie to oznaczało aranżację jadalni w bardzo tradycyjnym stylu, dla innych nawiązanie do rustykalnych stylizacji, niczym z domku na wsi, a dla innych ideałem będzie nowoczesne wnętrze, które przypominać będzie luksusową restaurację. Niezależnie od stylu, w jakim urządzona będzie Twoja jadalnia, to jeden mianownik jest wspólny, a jest to stół do jadalni z krzesłami. Ten zestaw mebli jest konieczny dla funkcjonalności jadalni, zatem jego obecność nie podlega żadnej dyskusji. Pozostaje tylko kwestia wyboru odpowiedniego stołu, który będzie dobrze dopasowany do wnętrza i spełni nasze oczekiwania. Z tego wpisu dowiesz się:

  • czym kierować się przy doborze stołu
  • jakie są najważniejsze cechy stołu do jadalni
  • lepszy stół okrągły czy prostokątny

Dobór stołu do jadalni – najważniejsze zasady

Przeglądając oferty producentów i salonów meblowych szybko przekonacie się, że na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli stołów do jadalni – w różnych wzorach, z przeróżnych materiałów i bardzo zróżnicowanych cenach. Zanim wybierzecie stół do jadalni, zadajcie sobie pytanie o jego użytkowanie. Ile osób na co dzień będzie przy nim siedzieć? Ile osób zwykle będziecie gościć podczas uroczystości i specjalnych okazji? Zakłada się, że jednak osoba siedząca przy stole powinna mieć do dyspozycji na blacie przestrzeń wielkości 40×60 cm. To zapewni wygodę podczas posiłku wraz z innymi osobami zasiadającymi przy stole. Znając te wymiary, możemy oszacować, jakiej wielkości stołu potrzebujemy na co dzień, aby zapewnić wszystkim członkom rodziny wygodny posiłek. 

Poza optymalną wielkością stołu, bardzo ważne jest także to, aby był stabilny. Warto wybrać stół z wysokiej jakości materiałów, co zapewni trwałość i estetyczny wygląd mebla przez długie lata. Ważne, żeby wszystkie elementy stołu były odpowiednio ze sobą spasowane. Stół powinien też mieć swoją wagę – zbyt lekka konstrukcja stołu sprawi, że będzie on mało stabilny, co obniży komfort korzystania z niego i jedzenia posiłków. 

Pozostaje jeszcze jedno pytanie – kwadratowy, prostokątny czy okrągły? Z pewnością prostokątny stół będzie bezpiecznym rozwiązaniem, które sprawdzi się praktycznie w każdym wariancie aranżacji. Jeżeli chcecie ocieplić wnętrze i podkreślić subtelny styl, wówczas dobrym wyborem będzie stół okrągły. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
98 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *