Architektura

Jak dopasować do wnętrza kolory i ich kombinacje

• Zakładki: 169


Jeśli masz już za sobą wybieranie stylu, w którym chcesz urządzić swoje mieszkanie, to jesteś w połowie drogi do sukcesu. Zadaniem, które teraz musisz spełnić na szóstkę, jest odpowiedni dobór kolorów. Bez właściwych barw, żadne wnętrze nie byłoby tym, czego oczekujemy.

moodboard kolory ziemi

Szukaj kolorystycznej inspiracji wokół siebie

W pierwszej kolejności najlepiej powybieraj wszystkie zdjęcia i obrazki, które Ci się podobają. Nie ograniczaj się tylko do zdjęć mieszkań. Lubisz modę? Naturę? Architekturę?  Skomponuj plik obrazków za pomocą tych tematów. Na ich podstawie możesz wybrać całą kolorystykę swojego mieszkania. Najczęściej przejawia się jeden kolor? On pomoże Ci wybrać całą gamę kolorystyczną do wykorzystania.

moodboard kolory ziemi

Możesz dowolnie inspirować się kolorami z dosłownie jakichkolwiek rzeczy wokół siebie. Zwracaj uwagę na otaczającą Cię kolorystykę, za każdym razem, kiedy gdzieś idziesz. Architektura, zdjęcia, moda, miasto w którym mieszkasz, czy też wakacyjna destynacja, która Cię zauroczyła. Czasem tuż za drzwiami możesz znaleźć kolorystyczną kombinację, która skradnie Ci serce.

dom w kolorach ziemi

Nie wybieraj od razu swojego ulubionego koloru do całego mieszkania. Może on świetnie wyglądać na ubraniach, albo na dekoracjach, ale kiedy zdominuje pomieszczenie może okazać się zbyt mocny lub ciemny. Koniecznie zadaj sobie pytanie, jaką atmosferę chcesz czuć w swoim domu. Preferujesz energetyczne wnętrza w jasnych i żywych kolorach, czy też te spokojne, stonowane i przytulne? Weź pod uwagę również okolicę w której żyjesz i ilość światła w mieszkaniu. Ciepłe, wyraźne kolory prezentują się dobrze tylko w bardzo jasnych pomieszczeniach.

Skąpy kolorystycznie styl nie musi być jednocześnie zimny i bezosobowy. Kolory możesz wykorzystać w dodatkach i detalach.

kolory ziemi w salonie

Jeśli posiadasz w mieszkaniu jakiś element, który chcesz zachować, i dopasować do niego resztę wystroju (na przykład obraz, dywan lub kanapa), musisz mieć pewność, że kolorystyka, w której jest Twój ulubiony przedmiot, nie znudzi Ci się, nawet, kiedy pojawi się również w innych miejscach wnętrza.

Piękny dywan, pełen wspomnień, lub po prostu taki, który Ci się podoba, również może stać się elementem, który przesądzi o wystroju całego wnętrza. W ten sposób do nowego wnętrza wprowadzisz nie tylko nowoczesny design, ale i duszę.

Nie musisz ograniczać się do jednej kolorystyki w całym swoim mieszkaniu. Przyjemnie będzie stworzyć przestrzenie wywołujące różne odczucia, które jednocześnie odróżniać się będą swoją funkcją. W takim przypadku należy jednak pamiętać o zachowaniu jednego pierwiastka wspólnego widocznego w całym mieszkaniu i łączącego poszczególne miejsca. Może to być identyczna podłoga, kolor sufitu itd.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
164 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *