Ogród i balkon

Jak działa brama teleskopowa przesuwna? Odpowiadają eksperci z Hi Motions

• Zakładki: 46


Jeśli masz krótki podjazd, twoja działka jest zbyt wąska, by móc zamontować bramę przesuwną lub też istnieje ryzyko, że brama rozwierana mogłaby utrudnić komunikację wewnątrz posesji, rozwiązaniem jest brama teleskopowa przesuwna. Sposób działania tej konstrukcji nieco przypomina rozsuwane części teleskopu i stąd właśnie nazwa tej bramy wjazdowej.

Brama teleskopowa przesuwna to typ bramy, który porusza się na szynach montowanych w podjeździe. Skrzydła bramy teleskopowej można schować za ogrodzenie z prawej lub lewej strony. Ten typ bramy zajmuje o połowę mniej miejsca niż bramy przesuwne samonośne, dlatego też jest to idealne rozwiązanie do niewielkich posesji. Bramy teleskopowe łączą zalety bram przesuwanych i rozwieranych. Zamknięta brama przypomina konstrukcję przesuwną. Jednak w momencie otwierania skrzydła dzielą się i ustawiają w linii ogrodzenia jedno za drugim. Obecność dwóch skrzydeł nawiązują do konstrukcji bram rozwieranych. Brama teleskopowa przesuwna może być sterowana ręcznie lub automatycznie. 

Jak wybrać odpowiednią bramę teleskopową przesuwną?

Zacznij od określenia szerokości i wysokości bramy, które pozwolą na prawidłowe działanie ogrodzenia. Zastanów się, jaki materiał bramy będzie najlepiej pasował do otoczenia i stylu twojego domu. Kolejnym ważnym czynnikiem jest sposób otwierania i zamykania bramy. Istnieje kilka opcji, takich jak ramie łańcuchowe lub napęd elektryczny. Skoro wiesz, czego potrzebujesz, czas wejść na stronę himotions.pl i rozpocząć konfigurację bramy w zakładce „Konfigurator bram”.

Jak konserwować bramę teleskopową przesuwną?

Aby zapewnić długotrwałe bezpieczeństwo bramy teleskopowej przesuwnej, należy regularnie ją konserwować. Przede wszystkim trzeba upewnić się, czy wszystkie śruby i środki mocujące są dobrze dokręcone. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie szczelności bramy i stanu uszczelek. Jeśli to konieczne, należy je wymienić. Najważniejszy krok to kontrola działania mechanizmu napędowego.  Nie może zacinać się, a wszystkie elementy muszą być odpowiednio nasmarowane. Nie można również zapominać o regularnym sprawdzaniu stanu powierzchni bramy i usuwaniu z niej wszelkich zanieczyszczeń. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
83 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *