Architektura

Jak poradzić sobie z przeprowadzką i nie zwariować? Sposoby na sprytne pakowanie

• Zakładki: 27


Czeka cię przeprowadzka i nie wiesz, od czego zacząć? Dopiero kiedy musisz spakować wszystko, co masz w domu, zdajesz sobie sprawę, jak dużo posiadasz. Żeby uniknąć chaosu, zbitych naczyń i zniszczonych mebli, trzeba przyjąć odpowiednią strategię działania. Podstawą pakowania musi więc być dobra organizacja pracy. To gwarancja przeżycia tych dni bez kryzysów, pomyłek i kłótni. Podpowiadamy, jak zorganizować przeprowadzkę i nie zwariować.

Przygotowanie do przeprowadzki – opracowanie planu działania

Kluczem do sukcesu jest sprytne planowanie i przygotowanie. Zanim podejmiesz się pakowania, koniecznie zrób porządki i wyrzuć to, co niepotrzebne. Przewożenie ze sobą nieużywanych przedmiotów do nowego miejsca jest zbędne. Ważne, żeby rozłożyć ten proces w czasie – zbieranie całego dobytku do pudeł w dwa dni może okazać się zbyt obciążające. Kolejnym krokiem powinna być organizacja kartonów i folii. Jeśli masz stare opakowanie po drukarce czy nawet pudełka po butach, wykorzystaj je. Koniecznie zaopatrz się też w taśmę i etykiety do podpisywania pudeł.

Jak spakować rzeczy do przeprowadzki – sprawdzone sposoby

Przed rozpoczęciem pakowania zadbaj o ustalenie odpowiedniej kolejności – zacznij od rzeczy, które nie są Ci potrzebne na co dzień, takich jak książki czy dokumenty. Na dole warto ułożyć cięższe przedmioty, ale postaraj się nie upychać wszystkiego, co ciężkie, do jednego kartonu. Naczynia i akcesoria z kruchych materiałów trzeba dobrze zabezpieczyć, żeby zmniejszyć ryzyko stłuczenia. Lepiej owinąć je grubszą warstwą folii bąbelkowej albo wykorzystać w tym celu bluzki lub ręczniki. W ten sposób oszczędzisz też dużo miejsca. Drobiazgi najlepiej załadować do garnków i misek.

A jak poradzić sobie z pakowaniem ubrań?

Te, które wieszasz na drążku, możesz zapakować razem z wieszakami. Wykorzystaj do tego worki na śmieci – posłużą jako pokrowce na ubrania i ochronią je przed zabrudzeniami. Przy okazji oszczędzisz czas przy rozpakowywaniu. Na koniec najlepiej spakować meble. Ich zabezpieczenie to sprawa priorytetowa.


Przeprowadzka na własną rękę czy z firmą transportową?

Ostatnim etapem pakowania jest załadowanie kartonów i mebli do samochodu. Z pewnością może się wydawać, że samodzielny przewóz rzeczy jest tańszą opcją. Warto jednak przeliczyć środki wydane na paliwo i wziąć pod uwagę czas i wysiłek włożony w przygotowanie takiego transportu. Okazuje się, że skorzystanie z usług firmy transportowej może być o wiele bardziej korzystne. Doświadczeni fachowcy, tacy jak specjaliści z master-moving.pl, doradzą, pomogą spakować i wnieść do nowego domu spakowane sprzęty. Zadbają o powierzone im sprzęty i zagwarantują profesjonalne zabezpieczenie ładunku i montaż mebli w miejscu przeprowadzki. Wiele firm oferuje też usługę magazynowania naszych własności. Jeśli decydujesz się na skorzystanie ze wsparcia firmy przeprowadzkowej, możesz liczyć na sprawne i bezpieczne dostarczenie mebli, na terenie kraju i nie tylko. Kiedy więc spakujesz już wszystko, co chcesz zabrać ze sobą, najlepiej będzie powierzyć transport ekspertom i cieszyć się nowym domem.

Artykuł powstał we współpracy z master-moving.pl.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
171 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *