Kuchnia

Jak sprawdzić garnki na indukcję?

• Zakładki: 68


Kuchnie indukcyjne w ostatnich latach zdobywają coraz większą liczbę zwolenników. Ich największą zaletą jest z pewnością energooszczędność. Poza tym stanowią świetną alternatywę dla osób posiadających małe dzieci, ponieważ nie nagrzewają się tak, jak zwykłe kuchenki. Jak kupić odpowiednie garnki na indukcję?

Test garnków na indukcję

Jeśli planujemy kupić garnki na indukcję, musimy zwrócić uwagę na kilka różnych aspektów takich jak materiał wykonania, symbol i nie tylko. Co ciekawe, możemy też wykonać szybki test w sklepie, który pomoże nam wybrać odpowiednie naczynie. Niekoniecznie musimy znać się na symbolach umieszczanych na garnkach, a w prosty sposób możemy gołym okiem odróżnić garnek przystosowany do indukcji. Jak to zrobić? Wystarczy do sklepu zabrać ze sobą magnes. Garnki odpowiednie do użytkowania z płytami indukcyjnymi posiadają ferromagnetyczne dno. Jeśli dno będzie przyciągać przyniesiony przez nas magnes, jest to znak, że dane naczynie będzie odpowiednie. Sztuczka ta działa zarówno kiedy wybieramy duży garnek na indukcję, jak i mały rondelek. Jeśli magnes i dno naczynia będą się wzajemnie odpychać, od razu będziemy wiedzieć, że nie jest to właściwy produkt dla nas.

Kupienie garnka na płytę indukcyjną wcale nie musi być dużym wyzwaniem. Wystarczy zapamiętać, na jakie cechy naczyń powinniśmy zwracać uwagę. Czasami wystarczy także poszukać wskazówek w Internecie, a innym razem sprawdzić oferty sprawdzonych i polecanych przez innych producentów.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *