Design

Jak urządzić jadalnię by była stylowa i funkcjonalna?

• Zakładki: 48


W dzisiejszym świecie coraz trudniej o silne więzi rodzinne. Żyjemy w ciągłym biegu, szkoła, praca, obowiązki domowe – wszystko to sprawia, że często tylko mijamy się w domu. Żeby nie stracić kontaktu ze sobą i zadbać o silne więzi pomiędzy członkami najbliższej rodziny, warto zadbać o celebrowanie wspólnych rytuałów.

Należą do nich między innymi wspólne posiłki. Jednak nie każdy posiłek zjedzony w swoim towarzystwie można nazwać wspólnym. Taka chwila powinna być okazją do rozmów, podzielenia się wrażeniami na temat całego dnia, przedyskutowania pewnych spraw itd. Takie wspólne posiłki z pewnością przyjemniej będą mijać w komfortowych warunkach. Dlatego warto urządzić jadalnię, która będzie jednocześnie wygodna, jak i stylowa i modna.

Wygodny stół do jadalni – okrągły czy prostokątny?

Podstawowym elementem jadalni jest drewniany stół z krzesłami. Meble odpowiedniej wysokości umożliwiają wygodne zjedzenie posiłku. Czym kierować się wybierając stół do jadalni? Tutaj ważnych jest kilka czynników. Przede wszystkim trzeba dopasować wielkość stołu do wnętrza jadalni. W przypadku dużych przestrzeni, można pozwolić sobie na okazały stół.

Jeżeli urządzacie rodzinne święta, lub zapraszacie gości na różne uroczystości, warto zdecydować się na rozkładany stół. Takie rozwiązanie pozwoli powiększyć powierzchnię stołu, bez konieczności dostawiania dodatkowych mebli itd. Jeżeli Twoja jadalnia nie jest zbyt imponujących rozmiarów, lub jest częścią wydzieloną z kuchni, wówczas dobrym rozwiązaniem jest stół kwadratowy lub okrągły. To także świetny wybór dla rodzin dwuosobowych – niektóre modele również mają opcję rozkładania (co jest praktyczne w przypadku odwiedzin gości).

Gdy już wybierzecie wielkość i kształt stołu, warto zastanowić się nad jego stylem, kolorem i rodzajem materiału. Solidny stół to inwestycja na lata. Doskonałym wyborem są stoły drewniane z dębu, lub z buku. Odznaczają się wysoką jakością, dużą trwałością, są bardzo stabilne i doskonale prezentują się przez wiele lat.

Do jadalni w minimalistycznym stylu doskonale pasować będą proste stoły, bez zdobień o prostokątnych nogach. Jeżeli lubisz tradycyjny styl, lub eklektyczny, to dobrym wyborem będzie drewniany stół z toczonymi nogami – sprawdź ich bogaty wybór na stronie firmy Edar. To będzie piękny dodatek wnętrza!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
54 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *