Design

Jak urządzić mały balkon w bloku? Pomysły i inspiracje

• Zakładki: 43


Własna przestrzeń, w której możemy się zrelaksować i zdystansować od świata jest bardzo ważna – szczególnie w aktualnej rzeczywistości, w której powoli próbujemy się wszyscy odnaleźć. Pandemia zmieniła nasze nastawienie do domu i funkcjonalności mieszkań. Wizja powrotu obostrzeń, lock downu i konieczność zachowania społecznego dystansu sprawia, że zwracamy większą uwagę na przestrzeń, w której żyjemy.

Chętniej wybieramy relaks w zaciszu czterech kątów, niż wychodzimy na miasto. Dlatego warto w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w metrach kwadratowych naszego mieszkania. Zdajemy sobie sprawę z tego, że niewiele osób dysponuje własnym ogrodem, czy przestronnym tarasem. Większość balkonów w mieszkaniach w blokach jest niewielkich rozmiarów. Dlatego dziś podpowiemy Wam, jak urządzić mały balkon w bloku, by przyjemnie spędzać na nim czas!

Aranżacja małego balkonu? To trzeba zaplanować!

W przypadku balkonu o niewielkim metrażu liczy się każde miejsce. Dlatego też nie warto pozostawiać niczego przypadkowi i dokładnie zaplanować przestrzeń. To wcale nie jest trudne! Wystarczy wziąć kartkę, ołówek i zastanowić się co i gdzie chcecie umieścić. Warto przygotować sobie kilka wersji i na spokojnie zastanowić się, która Wam najbardziej odpowiada.

Funkcjonalne meble na mały balkon

Urządzając mały balkon w bloku, warto wybrać praktyczne meble. Najlepiej zacząć od podstawowego zestawu – stołu i dwóch krzeseł. Meble balkonowe powinny być lekkie, zgrabne i funkcjonalne – tak jak stolik LazyAfternoonSue Rings marki Cecil&Prudence. Niewielkich rozmiarów stolik, na metalowych nóżkach ma praktyczne wycięcia w blacie, w których można umieścić kieliszki. Takie rozwiązanie z pewnością zmniejszy ryzyko strącenia szkła podczas poruszania się po niewielkim balkonie. Do siedzenia można wybrać składane krzesła, klasyczne leżaki, albo wygodne pufy. Świetnym pomysłem będzie też funkcjonalna ławka ze skrzynią pod siedziskiem, w której schowacie zapasowe doniczki, wszelkie akcesoria lub poduszki i kocyk na chłodny wieczór.

Ogród na balkonie w bloku

Kwiaty będą pięknym dopełnieniem balkonu. Planując zieleń na naszym balkonie, należy zachować umiar, aby kwiaty nie zdominowały przestrzeni i nie utrudniały poruszania się. Świetnie na balkonie sprawdzą się zioła – szczególnie na nasłonecznionych balkonach – a do tego będziemy mogli używać w kuchni zawsze świeżych i aromatycznych przypraw.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
195 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *