Wnętrza

Jak urządzić mały przedpokój w mieszkaniu w bloku?

• Zakładki: 49


Przeprowadziłeś się do małego mieszkania w bloku bądź planujesz generalny remont? Sprawdź, co możesz zrobić, aby powiększyć przestrzeń korytarzyka – zarówno optycznie, jak i realnie. Oto kilka propozycji!

Jasne kolory

Porady odnośnie powiększania optycznego przestrzeni jasnymi kolorami dotyczą zazwyczaj salonu, sypialni. Warto jednak wiedzieć, że ta sama zasada sprawdzi się w małym przedpokoju. Postaw na jasną farbę na ścianach i podłodze. Zadbaj także o klosz lampy z nieosłoniętą żarówką, by światło docierało do każdego zakamarka małej przestrzeni.

Płytki wielkoformatowe

Mogłoby się wydawać, że do małego pomieszczenia najlepsze będą małe płytki podłogowe. Nic bardziej mylnego! Wybierz płytki wielkoformatowe, których duża jednolita powierzchnia optycznie powiększy przestrzeń. Jeżeli trzeba, dotnij brzegi. Zastosuj jak najmniejsze przerwy między płytkami i fugi w kolorze podobnym do płytek.

Drzwi przesuwne na wymiar

Tradycyjna szafa kupiona w sklepie nie wpisze się w ciasną przestrzeń tak dobrze, jak zrobiona na wymiar. Ponadto zastosowane w tej drugiej drzwi przesuwne na wymiar – najlepiej z lustrzaną taflą – wyeliminują konieczność uchylania skrzydeł w stronę korytarzyka. Nie tylko zmieścisz więcej przedmiotów w szafie, ale także będziesz swobodnie wyciągał z niej rzeczy.

Dodatki do małego przedpokoju

Ustawianie przedmiotów na niewielkiej płaszczyźnie zajmuje cenne miejsce w przedpokoju. Nie znaczy to jednak, że musisz pozostawić to pomieszczenie puste. Do dyspozycji masz ściany. Powieś na nich lustro, wieszak na kurtki gości, domek na klucze czy haczyk na smycz i szelki dla psa.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Indeco.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
52 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *