Budowa i remont

Jak wybrać napęd do bramy skrzydłowej, by był trwały?

• Zakładki: 35


W codziennym życiu, które pełne jest pośpiechu i przeróżnych obowiązków, doceniamy nawet te bardzo drobne ułatwienia. Jednym z takich udogodnień, które czynią nasze życie lepszym, jest automatycznie otwierana brama wjazdowa. Najpopularniejszym i też najmniej kłopotliwym rodzajem bramy są modele dwuskrzydłowe.

Automatyka pozwala na zdalne otwarcie i zamknięcie bramy za pomocą pilota, lub aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Oznacza to, że już nigdy więcej nie będziesz musiał wychodzić z samochodu podczas ulewy lub zamieci śnieżnej po to, by otworzyć, a potem zamknąć bramę wjazdową. Chyba że wydarzy się awaria… Warto jednak wiedzieć, że dobrze dobrany napęd do bramy skrzydłowej minimalizuje ryzyko wystąpienia wszelkich usterek.

Napęd do bramy dopasowany do potrzeb mieszkańców

Potrzebujesz automatyki do bramy w domu jednorodzinnym, kamienicy, w której mieszka kilka rodzin, czy może na teren siedziby firmy? Wbrew pozorom ma to bardzo duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego napędu do bramy. Gdy średnie użytkowanie to 3-5 cykli/dobę wówczas wystarczy nam podstawowy model. Jeżeli jednak użytkowanie będzie znacznie bardziej intensywne (osiedle wspólnoty mieszkaniowej, siedziba firmy), to dobrym wyborem będzie najbardziej wytrzymały model.

Automatyka dopasowana do bramy

Równie ważnym czynnikiem jest dopasowanie parametrów bramy to wymagań technicznych napędu. Każdy siłownik ma ściśle pokreślone parametry, których przestrzeganie zapewnia płynne i bezpieczne działanie. Standardowe bramy skrzydłowe ważą około 20-50 kg na każde skrzydło. Żeby mieć 100% pewności należy zapoznać się ze specyfikacją producenta, lub zważyć bramę. Idealnym rozwiązaniem jest zakup bramy wraz z automatyką – wówczas specjalista pomoże nam dobrać idealnie elementy. Źle dobrany napęd do wagi bramy może spowodować jej awarie, które będą generować kolejne koszty.

Tani napęd do bramy czy sprawdzona jakość?

Każdy z nas szuka tańszych rozwiązań, które nie nadwątlą naszego budżetu. Dlatego też część osób ulega pokusie i wybiera tańsze napędy. Niestety często jest to początek wydatków związanych z automatyką bramy. W większości przypadków tańsze napędy oznaczają częste awarie i konieczność serwisowania. Dlatego też lepszym wyborem jest automatyka sprawdzonego producenta, który w razie awarii zapewni nam serwis gwarancyjny.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Beninca Polonia.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *