Technologie dla domu

Jak wybrać siłownik do bramy garażowej?

• Zakładki: 35


Nowoczesne rozwiązania ułatwiają nasze codzienne życia na każdym kroku. Jednym z nich jest automatyka do bram i napędów. Któż nie doceni możliwości otwarcia bramy garażu zdalnie, gdy na zewnątrz pada deszcz lub panuje siarczysty mróz. Z ciepłego samochodu, do zacisznego garażu i już jesteśmy w domu. Tylko czym kierować się przy wyborze automatyki do bram, by była niezawodna? Dziś podpowiemy Wam, na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas doboru siłowników do bramy garażowej

Solidny siłownik do bramy garażowej 

Stojąc przed dylematem wyboru siłownika do bramy garażowej, warto zastanowić się, jakie są Wasze priorytety. Z pewnością wiele osób w pierwszym momencie pomyśli o cenie. Oczywiście koszty są ważne, jednak czy wybierając najtańszy siłownik, który będzie wykonany ze niskiej jakości materiałów rzeczywiście oszczędzamy? Niestety w przypadku niskiej jakości siłowników musimy liczyć się z dużymi wydatkami związanymi z naprawami i serwisem. Dlatego warto wybrać sprawdzonego producenta siłowników do bram garażowych Beninca. Ten włoski producent jest liderem w branży automatyki do bram wjazdowych i garażowych. Produkty tej marki odznaczają się dużą trwałością i bezawaryjnym działaniem.

architektura, budynek, fasada, garaż

Wybierz siłownik do bramy garażowej w domu

Gdy wybierasz model siłownika do bramy garażowej zastanów się ile osób i z jaką częstotliwością będzie korzystać z garażu. W przypadku bram garażowych, w budynkach wielorodzinnych warto zastosować bardziej wydajne siłowniki do bramy garażowej, odporne na intensywne użytkowanie. Jeżeli potrzebujesz siłownik do garażu domowego, zwróć uwagę na jego głośność. Większość siłowników Beninca wyposażonych jest w silniki 24 V, które są wytrzymałe, a ich praca jest zadziwiająco cicha. Warto też zwrócić uwagę na prowadnice urządzenia. Najcichsze są siłowniki z paskami kewlarowymi w prowadnicach. Żeby zwiększyć żywotność urządzenia, dodatkowo zastosowano linki stalowe, poprawiające trwałość nawet w przypadku intensywnego użytkowania. 

Siłownik do bramy garażowej na każdą sytuację

Z pewnością wiele osób zastanawia się co dzieje się z automatyką do bramy w sytuacji, gdy następuje przerwa w dostawie energii elektrycznej? W tym przypadku mamy do wyboru dwa wyjścia. Jednym z nich jest obsługa ręczna przy pomocy klamki przy bramie. Istnieje też bardziej komfortowe i nowoczesne rozwiązanie tej sprawy — siłowniki zasilane akumulatorami. Pojemność takich akumulatorów pozwala na wykonanie co najmniej kilku cykli otwarcia i zamknięcia bramy. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *