Jadalnia

Jak wybrać stół do jadalni? Sprawdzone porady.

• Zakładki: 51


Wspólnie spędzone chwile niezwykle cementują rodzinę. Wbrew pozorom, właśnie teraz, gdy przez pandemię więcej czasu spędzamy w domu, powinniśmy o takie rodzinne chwile zadbać. Dlaczego? Teoretycznie jesteśmy w tym samym budynku, pracujemy i uczymy się zdalnie, jednak czas wolny często spędzamy zupełnie osobno – choć siedząc nieraz koło siebie. Zamiast rozmawiać ze sobą, dajemy się pochłonąć ekranom smartfonów i telewizorów. Dlatego warto zwrócić uwagę na to ile czasu spędzamy rzeczywiście wspólnie i zacząć te chwile celebrować. Jedną z ważniejszych takich chwil jest wspólny posiłek. To oczywiste, że każdy ma swoje obowiązki, ale postarajmy się zorganizować choć jeden posiłek, który będziemy spędzać razem. Weźmy przykład z włoskich familii, w których posiłki są niespieszne, pełne rozmów, opowieści i śmiechu. 

Jak zorganizować jadalnię ze stołem w mieszkaniu?

Do realizacji tego planu konieczne jest wydzielenie przestrzeni, w której wygodnie zjemy posiłek. Doskonale zdajemy sobie sprawę, z metrażu wielu mieszkań – przy 40-50 m2 trudno jest przeznaczyć osobne pomieszczenie na jadalnię. Jednak przy dobrej organizacji przestrzeni, można wydzielić przestrzeń do wspólnych posiłków. Może być to kąt salonu, lecz jeżeli dysponujesz nieco większą kuchnią możesz spróbować umieścić tam jadalnię. Sercem jadalni jest oczywiście stół, wraz z zestawem krzeseł. Każdy z domowników powinien mieć wygodne krzesło dla siebie. W przypadku bardzo małych mieszkań, można zdecydować się na krzesła składane. 

Tradycyjny czy nowoczesny stół do jadalni?

Stół do jadalni powinien spełniać trzy wymogi:

  • musi być dopasowany do przestrzeni
  • powinien być wykonany z solidnych materiałów, aby był w pełni stabilny
  • musi pasować stylem do pozostałej części mieszkania

Oczywiście musi też podobać się Tobie! Wielkość stołu jest niezwykle ważna. Duże stoły w tradycyjnym stylu kuszą swoją formą i wręcz zapraszają do posiłku. Jednak należy pamiętać, że piękne zdobione stoły w stylu prowansalskim sprawdzą się w przestronnym wnętrzu – zbyt małą przestrzeń mogą zdominować swoją formą. Jaki stół wybrać zatem do niewielkiego mieszkania? Doskonałym rozwiązaniem będzie nowoczesny stół, będący połączeniem drewna i metalu. Dla niewielkiej rodziny sprawdzi się stół okrągły, który z łatwością wpasujesz nawet w niewielką przestrzeń. Nowoczesny styl stołu odświeży wnętrze i wniesie do niego nową energię. 

Artykuł powstał przy współpracy w firmą Meble Krysiak

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
46 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *