Ogród i balkon

Jak zamontować panele ogrodzeniowe? Podpowiadają eksperci z firmy STAL

• Zakładki: 46


Panele ogrodzeniowe to szybki sposób na zapewnienie posesji bezpieczeństwa. Występują w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, dzięki czemu możesz dopasować je stylu aranżacji domu lub ogrodu. Dowiedz się, jak je zamontować i jakie materiały oraz narzędzia będą potrzebne do ich instalacji. 

Montaż paneli ogrodowych – od czego zacząć?

Zanim przystąpisz do mocowania paneli ogrodzeniowych do słupków, zajmij się pomiarami działki wymagającej ogrodzenia i wytyczeniem linii ogrodzenia. Upewnij się, że zakupiłeś odpowiednią ilość paneli.  Standardowa długość przęsła wynosi 2,5 m. Musisz również uwzględnić odległość między panelem a początkiem słupka (z obu stron), a ponadto promień słupka, co daje dodatkowe 8 cm. By uzyskać liczbę paneli potrzebnych do ogrodzenia działki, musisz długość boków działki podzielić przez 2,58 m.  Kolejnym krokiem jest wyrównanie terenu, czyli oczyszczenie działki z korzeni, gruzu i kamieni. Gdy już usuniesz wszystko, co mogłoby przeszkodzić w prawidłowym montażu ogrodzenia, czas na wykopy pod słupki ogrodzeniowe lub podmurówkę, a następnie betonowanie i oczekiwanie aż materiał się zwiąże.

Czego będziesz potrzebować?

Aby móc połączyć panel ogrodzeniowy ze słupkiem, będziesz potrzebować obejm na słupki początkowe, narożne i środkowe, śrub z nakrętkami zrywalnymi, złączek do paneli i podpór montażowych w formie desek. Pracę wykonasz przy pomocy wkrętarki akumulatorowej, zaciskarki lub szczypiec, a także klucza do nakrętek. 

Jak zamontować panele ogrodzeniowe?

Zacznij montaż od słupka początkowego, kierując się w stronę słupków środkowych oraz narożnych. Do mocowania panelu używaj obejm początkowych ze śrubami. Przy niskich ogrodzeniach do 1,5 m stosuj dwie obejmy, a przy przęsłach powyżej 1,7 m trzy obejmy. Śruby dokręcaj do oporu, dbając o to, aby nie było żadnego luzu, a następnie usuwaj z nich nakrętki. Aby stabilizować przęsła od strony podmurówki, użyj desek podporowych. Na końcu sprawdź stabilność całego ogrodzenia, by upewnić się, że właściwie spełni swoją rolę.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
103 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *