Wnętrza

Jak zasłonić okna dachowe? Dwa praktyczne rozwiązania

• Zakładki: 95


Jeśli masz w swoim domu, mieszkaniu lub biurze poddasze, to z pewnością ten tekst będzie dla Ciebie interesujący. Taka przestrzeń ma swój urok, natomiast w trakcie upalnych dni stawia przed nami jedno wyzwanie. Zastanawiamy się bowiem, jak zasłonić okna dachowe. Mocne nagrzanie pomieszczenia można nieco ograniczyć stosując w oknach osłony przeciwsłoneczne. Często pierwszym wyborem są klasyczne rolety dachowe, natomiast dobrą alternatywą dla nich mogą być plisy.

W miesiącach wiosenno-letnich nadmierne nagrzanie poddasza może być bardzo uciążliwe. Jednym ze skutecznych sposobów na obniżenie temperatury we wnętrzu może być zastosowanie osłony przeciwsłonecznej. Jakie są zalety obydwu wariantów, o których wcześniej wspominaliśmy?

Rolety dachowe – klasyczny wariant

Klasycznym i najczęściej wybieranym wariantem są tradycyjne rolety dachowe. Pełnią one zarówno rolę zaciemniającą, jak i dekoracyjną, gdyż wybór materiałów jest naprawdę duży.

Zastosowanie rolet dachowych z materiałów najwyższej jakości pozwoli na niemal 100-procentowe zaciemnienie wnętrza. Jest to możliwe zarówno dzięki tkaninie, jak i zastosowaniu prowadnic bocznych i kasety osłaniającej. Dzięki swobodnemu prowadzeniu materiału możemy zasłonić dopływ światła tylko częściowo. Wszystko zależy od pożądanego przez nas efektu, jak i panujących warunków atmosferycznych.

Rolety dachowe od sprawdzonych producentów spokojnie pasować będą do wszystkich rodzajów okien na rynku.

Plisy dachowe – bardzo dobra alternatywa

Najbardziej wszechstronna osłona przeciwsłoneczna – w taki sposób często opisywane są plisy. Nie bez powodu. Rolety plisowane będą idealne do tradycyjnych okien, przeszkleń o nietypowym kształcie oraz okien dachowych.

Dlatego właśnie mówimy, że plisy są świetną alternatywą dla tradycyjnych rolet dachowych. Rolety plisowane na okna dachowe wyposażone zostały w kilka funkcjonalności, dzięki którym sprawdzają się właśnie w takich warunkach. Mówimy tutaj między innymi o samohamującym mechanizmie, prowadnicach bocznych czy też sztycy, które umożliwia sterowanie w trudno dostępnych miejscach.

Oczywiście nie można tutaj zapominać o ogromnym bogactwie tkanin, które wykorzystywane są w plisach. W sumie mówimy o niemal 600 najmodniejszych materiałach. Dobrym wariantem może być wykorzystanie tkanin „plaster miodu”. Tradycyjna plisa wykonana jest z jednej tkaniny, natomiast w przypadku „plastra miodu” mamy dwa materiały, których przekrój przypomina właśnie miodowy plaster.

W doborze dachowej osłony przeciwsłonecznej najważniejsze jest to, aby zastosować materiał wysokiej jakości od sprawdzonego producenta. Tylko wtedy mamy pewność, że osłona narażona na ogromne temperatury będzie służyła nam latami i spełni oczekiwania.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
118 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *