Różne

Jaka klimatyzacja do domu? Część II

• Zakładki: 30 • Komentarz: 1


W poprzednim artykule rozpoczęliśmy omawiać rodzaje klimatyzatorów. Mogliście dowiedzieć się czym są klimatyzatory monoblokowe. Poznaliście też najpopularniejsze klimatyzatory na rynku – typu split. Dziś będziemy kontynuować nasz przewodnik po rodzajach klimatyzatorów i podpowiemy jaka klimatyzacja do domu będzie najlepszym wyborem.

Split czy multisplit – jaka klimatyzacja do domu?

Jak już pisaliśmy w poprzednim artykule, klimatyzatory typu split są jednymi z popularniejszych rodzajów klimatyzacji, jakie są wybierane do domu. Co prawda trzeba liczyć się s nieco skomplikowanym montażem, który lepiej powierzyć specjalistom, jednak działanie i wydajność urządzenia w pełni wynagrodzi nam wszelkie niedogodności. Pokrewnym urządzeniem do klimatyzatora typu split jest multi-split. Działa na tej samej zasadzie, z tą różnicą, że do jednostki zewnętrznej podłączonych jest kilka jednostek wewnętrznych. To doskonałe rozwiązanie do domów mieszkalnych, a także do przestrzeni biurowych, które podzielone są na osobne gabinety.

Przenośna klimatyzacja do domu

Rodzaje klimatyzacji do domu możemy jeszcze podzielić pod względem montażu – na stacjonarne i przenośne. Stacjonarne klimatyzatory montowane są na stałe w danym pomieszczeniu, np. na ścianie lub do sufitu. Przenośny klimatyzator jest zazwyczaj wyposażony w specjalne kółeczka, które ułatwiają przewiezienie urządzenia do drugiego pomieszczenia. Klimatyzator mobilny wyrzuca gorące powietrze na zewnątrz budynku przy pomocy specjalnej rury. Taką rurę wkładamy przez uchylone okno. Żeby do środka pomieszczenia nie przedostawało się z zewnątrz gorące powietrze, stosuje się specjalny rękaw uszczelniający. Zaletą takiej klimatyzacji jest to, że możemy stosować ją w dowolnym pomieszczeniu. Warto jednak pamiętać, że ze względu na niską wydajność, nadaje się ona przede wszystkim do niedużych wnętrz.

Dlaczego warto zdecydować się na klimatyzację do domu

Nowoczesne klimatyzacje maja nie tylko służyć nam nie tylko w upalny dzień. Dzięki odpowiednim funkcjom klimatyzatora możemy również podgrzać powietrze w pomieszczeniu o klika stopni. To niezwykle wygodne, szczególnie w okresie przejściowym, gdy w ciągu dnia jeszcze jest ciepło lecz noce bywają bardzo chłodne. Macie Klimatyzacje w domach? Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami i doświadczeniami!

comments icon1 komentarz
1 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Jaka klimatyzacja do domu? Część II

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *