Budowa i remont

Jaki domofon wybrać do domu jednorodzinnego?

• Zakładki: 22


Bezpieczeństwo naszych bliskich jest najważniejszą kwestią dla wielu osób. Gdy myślimy o zabezpieczeniu naszego domu, to na myśl przychodzą przede wszystkim wszelkie systemy alarmów czy monitoringu. Tymczasem istnieje urządzenie, które jest dość rzadko doceniane, a niezwykle skuteczne. Mowa o domofonie – dzięki niemu możemy dokonać wstępnej oceny sytuacji i zdecydować czy chcemy daną osobę z zewnątrz zaprosić do środka i to czasem niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy w danej chwili – jako to możliwe, wyjaśnimy w dalszej części artykułu. 

Na rynku dostępnych jest wiele modeli domofonów. Dziś omówimy czym różnią się one od siebie i który z nich będzie najlepszy do domu jednorodzinnego. 

Rodzaje domofonów do domu 

Chcesz wyposażyć swój dom w domofon? Zanim zakupisz urządzenie, warto zorientować się w propozycjach – a tych jest sporo. Producenci domofonów zadbali o szeroki wybór modeli, które różnią się między sobą zastosowanymi technologiami i funkcjonalnością. 

Najbardziej podstawowym modelem jest domofon analogowy. Z pewnością zaletą tego modelu jest niska cena. Niestety sprzęt ten nie zapewni wysokiej jakości dźwięku w słuchawce i mikrofonie. Zazwyczaj ma on prostą postać – jednostka wewnętrzna składa się ze słuchawki i przycisków do otwierania furtki. 

Kolejną, bardziej zaawansowaną propozycją jest domofon cyfrowy. Jego montaż jest znacznie prostszy, a jakość dźwięku podczas rozmowy wysoka. Największą jego zaletą jest możliwość podłączenia wielu unifonów. Zatem jest to rozwiązanie stworzone głównie z myślą o budownictwie wielorodzinnym. 

Optymalnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych jest domofon analogowo-cyfrowy. Stanowi on połączenie dwóch wymienionych wcześniej technologii. Funkcje domofonu analogowego zostały wzbogacone zaletami urządzenia cyfrowego – użytkownicy mają możliwość otwarcia drzwi lub furtki przy pomocy specjalnego breloka, lub kodu cyfrowego.

Nowoczesny domofon Wi-Fi 

Czy wiesz, że przestępcy przed dokonaniem kradzieży obserwują swoją ofiarę? Poznają nasze nawyki i plan dnia, np. dzwoniąc i podając się za roznosicieli reklam, czy pracowników różnych urzędów. Jest sposób, by przechytrzyć ten sprytny plan – zamontować wideodomofon Wi-Fi. Połączenie takiego domofonu można odebrać zarówno poprzez panel sterowania, jak i za pomocą… smartfona, poprzez specjalną aplikację. Dzięki temu możesz odpowiedzieć na dzwonek domofonu niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujesz. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Beninca

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
39 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *