Kuchnia

Jaki zestaw garnków i patelni wybrać na prezent? Poznaj opinię ekspertów z firmy Gerlach

• Zakładki: 16


Jeśli szukasz prezentu dla bliskiej osoby, która lubi eksperymentować w kuchni, zestaw garnków i patelni może być idealnym wyborem. Naczynia są praktyczne, trwałe, a dopasowane do wystroju kuchni mogą stanowić ozdobę królestwa smaków i aromatów. Wybierając odpowiedni zestaw, musisz zwrócić uwagę na kilka czynników. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Jak wybrać najlepszy zestaw garnków i patelni na prezent? 

Do smażenia, gotowania czy pieczenia?

Kupując zestaw garnków i patelni na prezent, musisz ustalić, w jakiego rodzaju kuchni gustuje osoba obdarowana. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jaki komplet naczyń i z jakiego materiału sprawdzi się najlepiej. Jeśli w grę będzie wchodzić głównie gotowanie na parze lub smażenie, warto wybrać patelnie i garnki ze stali nierdzewnej lub aluminium. Upewnij się, że garnki do gotowani na parze mają odpowiednie przykrywki. Te materiały są trwałe i odporne na uszkodzenia. Kupując garnki dla miłośnika pieczenia, warto zainwestować w naczynia wykonane z żeliwa (jeśli naczynia stalowe mają odpinane rączki lub też w całości wykonane są ze stali, również można ich używać w piekarniku).

Wielkość zestawu 

Kolejnym ważnym czynnikiem jest rozmiar. Zestaw powinien być dostosowany do potrzeb osoby obdarowanej. Jeśli ma ona małe mieszkanie lub mikroskopijną kuchnię, lepiej wybrać mniejszy zestaw garnków i patelni. Jeśli natomiast ma dużo miejsca do przechowywania lub też liczną rodzinę, dla której lubi gotować, można wybrać większy zestaw składający się z kilku różnych rozmiarów garnków i patelni.

Rodzaj kuchenki 

Wybierając zestaw garnków i patelni na prezent, musisz upewnić się, że będzie pasować do kuchenki, z jakiej korzysta osoba, którą zamierzasz obdarować. Jeśli nie masz możliwości sprawdzić tego, bezpiecznym wyborem będą garnki ze stali nierdzewnej, gdyż współpracują z wszystkimi typami kuchenek, w tym również z indukcją. 

Kształt naczyń

Ostatnim ważnym czynnikiem jest kształt garnków. Mogą być okrągłe lub prostokątne. Z kolei patelnie okrągłe, owalne, prostokątne i kwadratowe. Wybierając kształt, należy wziąć pod uwagę preferencje osoby obdarowanej oraz rodzaj potraw, jakie bardzo często przygotowuje ona w swojej kuchni.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
11 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *