Design

Jakie są rodzaje kabin prysznicowych?

• Zakładki: 62 • Komentarz: 2


W czasie remontu mieszkania stajemy przed wieloma dylematami. Niełatwo jest wybrać kolejne elementy wystroju — szczególnie gdy każdy z domowników ma odrębne zdanie. Dylematy towarzyszą również podczas remontu łazienki. Gdy już przebrniemy przez pierwsze problemy, wybierzemy najpiękniejsze kafelki i ustalimy liczbę umywalek, czas na jedną z ważniejszych decyzji — wanna czy prysznic?

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby posiadanie jednego i drugiego. Niestety, większość z nas mieszka w niedużych mieszkaniach w blokach i do dyspozycji ma niewielkie łazienki o powierzchni kilku metrów kwadratowych. W małych łazienkach kabiny prysznicowe znacznie lepiej się sprawdzają. Zgrabna konstrukcja kabiny prysznicowej sprawia, że znacznie łatwiej ją wkomponować w przestrzeń małej łazienki. W taki sposób można wygospodarować nieco miejsca nawet w wyjątkowo ciasnej łazience.

Jeżeli już zdecydowaliście, że w Waszej łazience stanie prysznic, czas na kolejną decyzję — wcale nie łatwiejszą niż poprzednie. Czas na wybór kabiny prysznicowej. Żeby ułatwić Wam to zadanie, opowiemy dziś o tym, jakie są rodzaje kabin prysznicowych i jakie są zalety poszczególnych rozwiązań.

Kabina prysznicowa z brodzikiem

Najbardziej tradycyjnym i klasycznym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa z brodzikiem. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na to rozwiązanie? Powodów jest kilka. Do niedawna była to jedna z przewodnich propozycji producentów wyposażenia wnętrz łazienkowych. Kabina prysznicowa z brodzikiem pozwala na łatwe oddzielenie strefy kąpielowej od reszty łazienki. Do wyboru mamy wiele wzorów i modeli brodzików prysznicowych — półokrągłe, prostokątne, trójkątne. Różnią się też pod względem głębokości. Kabiny prysznicowe do brodzików wykonywane są zazwyczaj ze szkła lub pleksi. Te wykonane z tworzywa są zazwyczaj tańsze, ale i mniej trwałe. Szybciej matowieją, rysują się, powstają na nich zacieki. Kabiny szklane są znacznie bardziej eleganckie. Dostępne są gotowe rozwiązanie, które można dopasować do danego modelu brodzika. Możliwe jest też wykonanie kabiny prysznicowej na zamówienie.

Rodzaje kabin prysznicowych — bez brodzika

Kabiny prysznicowe bez brodzika to wnętrzarskie odkrycie ostatnich lat. Jak to działa? Zamiast wcześniej wspomnianego brodzika, jest odpowiednio wyprofilowana podłoga z odpływem. W zależności od możliwości technicznych i projektu możliwe jest wykonanie odpływu punktowego lub liniowego. Odpowiedni spad sprawi, że woda będzie sprawnie spływać, a nie wylewać się na łazienkę. Jaki rodzaj kabin prysznicowych dobieramy do takiego rozwiązania? Najlepszą opcją są szklane kabiny prysznicowe wykonywane na zamówienie. Mają tę przewagę nad gotowymi rozwiązaniami, że można w pełni dopasować kabinę prysznicową do wielkości łazienki.

Kabina prysznicowa bez brodzika. Jak to działa?
Kabina prysznicowa bez brodzika. Jak to działa?

O czym warto pamiętać, gdy zdecydujemy się na kabinę prysznicową bez brodzika? Przede wszystkim, każdy element musi być dobrze zaplanowany i precyzyjnie wykonany. Pod posadzką prysznica powinna być umieszczona odpowiednia izolacja, która zabezpieczy przed zimnem i wilgocią. Płytki ceramiczne można wybrać dowolne — w tym przypadku doskonale będą wyglądać zarówno duże płytki, jak i bardzo drobne, w stylu terakoty.

Rodzaje kabin prysznicowych — jakie szkło wybrać?

Pozostaje jeszcze kwestia wyboru szkła, z którego wykonana będzie kabina prysznicowa. Warto zauważyć, że większość oferowanych szklanych kabin prysznicowych wykonana jest z tak zwanego bezpiecznego szkła. Co to oznacza? Takie szkło w przypadku uszkodzenia nie zagraża użytkownikowi. Dzięki innowacyjnej technologii szkło pęka, tworząc tzw. pajęczą sieć, ale nie dzieli się na ostre kawałki. Wszystko dzięki systemowi specjalnej folii, która umieszczana jest pomiędzy dwoma taflami szkła.

Czym różnią się od siebie różne rodzaje szkła? Między innymi stopniem przeźroczystości. Dostępne są szyby transparentne i o mlecznym, satynowym wykończeniu. Przezroczyste szkło wygląda bardzo elegancko i dodaje wnętrzu łazienki luksusowego wykończenia. Jeżeli jednak cenisz sobie poczucie prywatności, szkło o mlecznym zabarwieniu będzie doskonałym pomysłem. Mleczne szkło kabiny prysznicowej jest też łatwiejsze w utrzymaniu w porządku — zacieki z wody i pary wodnej są znacznie mniej widoczne.

Chcesz stworzyć w łazience oryginalną przestrzeń? Zatem spodoba Ci się kabina prysznicowa wykonana z kolorowego szkła. Możliwe jest zabarwienie szkła na praktycznie dowolny kolor. Doskonale prezentują się szklane kabiny prysznicowe w odcieniu brązu, przydymionego grafitu, intensywnego fioletu, czy soczystej zieleni. Dobrze dopasowany kolor sprawi, że łazienka będzie prezentować się perfekcyjnie! A Wam, jakie kabiny prysznicowe podobają się najbardziej? Czekamy na Wasze komentarze!

comments icon2 komentarze
2 komentarze
108 wyświetleń
bookmark icon

2 thoughts on “Jakie są rodzaje kabin prysznicowych?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane