Budowa i remont

Jakie są zalety ekogroszku?

• Zakładki: 40 • Komentarz: 4


Przed każdym zbliżającym się sezonem grzewczym, wiele osób zadaje sobie pytanie: czym się ogrzewać? Rzecz jasna, wszyscy chcemy by koszty ciepła dla naszego domu były możliwie najniższe. Istotna jest też kaloryczność wybranego paliwa, co łączy się z kosztami oraz z częstym obowiązkiem dorzucania paliwa, aby utrzymać odpowiednią temperaturę. Ważna też jest ekologia, więc dobrze byłoby, gdyby paliwo nie wytwarzało podczas spalania zbyt wiele zanieczyszczeń. Na jaką propozycję mogą liczyć wymagający konsumenci? Obecnie do wyboru jest ich dość sporo, ale jedna z najkorzystniejszych jest ekogroszek.grzanie-2

Czym charakteryzuje się ekogroszek?

Ekogroszek to rodzaj paliwa uzyskiwany z wysokokalorycznego węgla, o najlepszych parametrach. Wiele pewnie zapyta, po co kupować jakiś nowoczesny wymysł, zamiast zwykłego węgla kamiennego? Ponieważ ten rodzaj paliwa wyróżnia się znacznie lepszą wydajnością niż węgiel nieoczyszczony. Zawartość wilgoci czy substancji niepalnych została w nim obniżona do minimum. Takie właściwości sprawiają, że ekogroszek spala się niemalże w 90%, pozostawiając w palenisku niewielką ilość popiołu.

Ekogroszek jest ekologicznym rozwiązanie. Ma niską zawartość siarki, dzięki czemu w momencie spalania, emisja zanieczyszczeń jest zgodna z ustalonymi standardami Unii Europejskiej.

Na co uważać?

Może to zaskakujące, ale warto uważać na zbyt niskie ceny. Najlepiej zaopatrywać się w ekogroszek pochodzący od sprawdzonych producentów, np. Ekogroszek Volcano (http://cieplododomu.pl/). Co grozi nam w przypadku, kiedy trafimy na podróbkę ekogroszku? Niestety, nie będąc zorientowanym można naciąć się na paliwo udające tylko ekogroszek. Skutki mogą być nieprzyjemne dla kotła. Nieodpowiedni ekogroszek może zerwać zawleczkę podajnika ślimakowego.

comments icon4 komentarze
4 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

4 thoughts on “Jakie są zalety ekogroszku?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane