Wnętrza

Jakie zasłony sprawdzą się do nowoczesnego wnętrza?

• Zakładki: 61


Nowoczesne wnętrza charakteryzuje przede wszystkim minimalizm, prostota oraz funkcjonalność. Urządzając nasze mieszkanie w takim właśnie stylu, nie możemy oczywiście zapominać o dodatkach, które z pewnością nadadzą mu wyjątkowego charakteru. Jednym z takich dodatków są z pewnością zasłony, które nie tylko pomogą nam nieco zminimalizować ilość wpadających do wnętrza promieni słonecznych, ale również będą stanowić pewnego rodzaju ozdobę naszych okien. Jakie jednak zasłony sprawdzają się najlepiej w nowoczesnych wnętrzach?

Zasłony do nowoczesnych wnętrz

Urządzając wnętrza naszego mieszkania w nowoczesnym stylu i dobierając do nich odpowiednie zasłony, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, iż powinny one być minimalistyczne oraz funkcjonalne, czyli wpisujące się idealnie w nowoczesny klimat. Takie zasłony najczęściej są dosyć długie, nie posiadają żadnych wzorów, mają stonowane pod względem kolorystycznym barwy i najczęściej produkuje się je z modnego w ostatnim czasie welwetu. Jeśli chodzi natomiast o kolory, to w nowoczesnych wnętrzach dominuje przede wszystkim biel, czerń, granat, a także odcienie szarości. Oczywiście można również zdecydować się na zastosowanie nieco żywszych kolorów, gdyż będą one wówczas tworzyć bardzo ciekawy kontrast, sprawiając, że pomieszczenie nabierze zupełnie innego charakteru. Obecnie w nowoczesnych mieszkaniach najczęściej decydujemy się na zasłony na taśmie lub rolety rzymskie. Czym się jednak odznaczają się obydwa rozwiązania?

Zasłony na taśmie

Jeśli chodzi o zasłony na taśmie, to tak naprawdę są to klasyczne zasłony, które mają jednak wszytą u góry specjalną taśmę marszczącą. Taką taśmę możemy oczywiście wszyć samodzielnie, jednak zajmuje to trochę czasu, dlatego też najlepiej zdecydować się na zakup gotowych zasłon. Jeśli nie znajdziemy jednak w sklepie modelu, który będzie idealnie pasował do naszego wnętrza, to w takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak zakup zasłony na wymiar. Czym jednak charakteryzują się wspomniane zasłony? Za sprawą specjalnej taśmy układają się one w pionowe i symetryczne fale o takim samym kształcie, co prezentuje się niezwykle ciekawie w szczególności w nowoczesnych aranżacjach. Takie zasłony są dosyć proste w zawieszeniu, jednak musimy posiadać odpowiedni karnisz (drążkowy lub z tzw. ślizgami).

Rolety rzymskie

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem stosowanym coraz częściej w nowoczesnych wnętrzach są rolety rzymskie, które stanowią świetną alternatywę zarówno dla tradycyjnych zasłon, jak i firanek. Dzięki nim nie musimy montować w naszych oknach ciężkich karniszy, które z czasem mogą obrastać koniecznym do usunięcia kurzem. Okna z roletami rzymskimi prezentują się niezwykle stylowo, dlatego też nie ma się w zasadzie czemu dziwić, iż coraz większa liczba osób decyduje się na ich zawieszenie. Dzięki temu, iż dostępne są one w sklepach w różnych wzorach i kolorach, to każdy z nas powinien bez problemu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Decydując się jednak na zakup wspomnianych rolet, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał ich wykonania, gdyż ma on bezpośredni wpływ na to, czy roleta będzie przepuszczać większą, czy też mniejszą ilość promieni słonecznych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *