Budowa i remont

Klimatyzatory przenośne czy ścienne

• Zakładki: 45


Jaki klimatyzator kupić? Co wybrać – klimatyzator przenośny czy ścienny? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz u nas. Sprawdź!

Zamierzasz zadbać o odpowiednią temperaturę w domu? Klimatyzator to doskonałe rozwiązanie, które nie tylko chłodzi, ale i grzeje. Musisz jednak zdecydować, jaki typ urządzenia wybrać: ścienny czy przenośny. Sprawdź porównanie klimatyzatorów i poznaj ich zastosowanie.

Klimatyzator ścienny i przenośny – sposób działania

Jaki klimatyzator kupić? Dokonanie najlepszego wyboru wymaga przeanalizowania dostępnych rozwiązań. Podstawowa klasyfikacja obejmuje ścienne systemy stacjonarne oraz urządzenia przenośne. Pierwsze z wymienionych to klimatyzatory typu split, które są zbudowane z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Instalacja odbywa się więc zarówno w środku pomieszczenia, jak i na elewacji budynku. Przykład? Klimatyzacja NOXA Happy i Lucky może chłodzić i ogrzewać oraz posiada dodatkowe opcje (zależne od modelu), np. funkcję ECO oraz sterowanie Wi-Fi.

Klimatyzatory przenośne, jak np. NOXA Smile i Joy, to z kolei zintegrowane urządzenia, które nie wymagają tworzenia instalacji i są gotowe do użytku w zasadzie od razu po zakupie. Składają się wyłącznie z jednostki wewnętrznej, wyposażonej w kanał wylotowy, służący do odprowadzania na zewnątrz gorącego powietrza. Element ten, mający postać rury, umieszcza się w ścianie lub oknie, korzystając ze specjalnego zestawu okiennego. Co zatem wybrać: klimatyzator przenośny czy ścienny?

Wady i zalety klimatyzatorów przenośnych

Przenośny klimatyzator do mieszkania może być używany w różnych pomieszczeniach, co jest bardzo wygodne. Przy pomocy jednego urządzenia schłodzisz lub ogrzejesz całe mieszkanie, przenosząc klimatyzator do pokoju, w którym aktualnie przebywasz. Jakie są inne wady i zalety klimatyzatorów przenośnych?

 • brak konieczności montażu (rozpakowujesz urządzenie, umieszczasz wylot w wybranym miejscu i gotowe),
 • łatwość w przenoszeniu (klimatyzatory NOXA Joy i Smile posiadają wbudowane kółka, co umożliwia ich swobodne przemieszczanie),
 • zintegrowana budowa, która wpływa pozytywnie na estetykę,
 • z reguły mniejsza wydajność i szczelność w stosunku do klimatyzatorów ściennych.

Kupując urządzenie przenośne, nie musisz pytać o zgodę administracji budynku, klimatyzator nie jest bowiem montowany na elewacji. To ogromne ułatwienie i oszczędność czasu.

Klimatyzatory ścienne – wady i zalety

Porównanie klimatyzacji wymaga zaprezentowania również zalet urządzeń ściennych typu split. Oto i one:

 • generują niższy poziom hałasu,
 • duży wybór wariantów wydajnościowych (NOXA Happy i Lucky oferują cztery warianty od 2.6 do 7.0 kW),
 • zaawansowane funkcje (np. ulepszony przepływ powietrza i samooczyszczanie),
 • zmniejszony pobór prądu w funkcji ECO.

Co z wadami? Niezbędny jest montaż przeprowadzony przez specjalistę. Ze względu na obecność jednostki zewnętrznej, klimatyzacja narusza elewację, dlatego na jej montaż musi wyrazić zgodę administrator budynku. Urządzenie jest montowane na stałe, nie można więc przenieść go w inne miejsce.

Jak dobrać klimatyzator do swoich potrzeb?

Klimatyzacja przenośna czy ścienna – co będzie lepsze w Twoim przypadku? Wybierając idealne rozwiązanie, warto wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • czy zamierzasz korzystać z klimatyzatora w sposób ciągły, cały czas w tym samym pomieszczeniu,
 • jak dużą przestrzeń chcesz chłodzić lub ogrzewać,
 • czy nie istnieją przeszkody do umieszczenia klimatyzatora na elewacji,
 • jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na urządzenie oraz montaż.

Systemy ścienny to doskonała propozycja w przypadku osób, które będą używać klimatyzatora nie tylko okazjonalnie (np. podczas upałów), ale przez cały rok. Ilość wariantów wydajnościowych pomoże dobrać urządzenie do wielkości i specyfiki pomieszczenia. Przenośne klimatyzatory pomogą z kolei przetrwać upały oraz dostarczą ciepła w przypadku nagłych mrozów. Będą także prawdziwym ratunkiem w sytuacji, kiedy na jednostkę zewnętrzną nie zgadza się np. administracja budynku.

Postaw na funkcjonalne i wydajne rozwiązania

Wiesz już, czym charakteryzują się przenośne i ścienne klimatyzatory? Porównanie ich wad i zalet powinno pomóc w podjęciu decyzji. Jeśli jednak nadal posiadasz wątpliwości, zdaj się na specjalistów. Skontaktuj się z doświadczonymi konsultantami NOXA, którzy pomogą dobrać optymalne i najkorzystniejsze rozwiązanie. Postaw na nasze funkcjonalne urządzenia oraz przekonaj się, co znaczy prawdziwy komfort!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *