Różne

Kratownica – gdzie się sprawdzi i dlaczego warto ją stosować?

• Zakładki: 52


Kratownice należą do kategorii wycieraczek systemowych. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest coraz częściej wybierane, wszak wykazuje się dużą funkcjonalnością, ale też trwałością. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i poznać zalety ich użytkowania.

Kratownice – dobry wybór dla wymagających 

Kratownice wykonywane są z mocnego i trwałego materiału jakim jest stal. Zostaje ona poddana procesowi ocynkowania. Dzięki temu wykazuje odporność na korodowanie. Wybierając kratownicę stalowe ma się pewność, że zyskuje się wycieraczkę, która bardzo dobrze odprowadza wodę, ale i zabrudzenia. Jednocześnie tego typu przedmioty techniczne można dobierać pod kątem zapotrzebowania. Otóż można wybierać gęstość, długość i szerokość kratownicy. W ten prosty sposób zyskuje się jeszcze lepsze walory użytkowe. Każda kratownica Wema może posłużyć przez wiele lat i nawet po długim czasie nie traci swoich właściwości. 

Gdzie sprawdzą się kratownice? 

Kratownice są niewątpliwie wycieraczkami do zadań specjalnych i należą do wycieraczek systemowych. Jednocześnie poza ich praktycznym charakterem, zaletą jest ich estetyka. Warto wykorzystywać je w miejscach użytku publicznego, a więc przed sklepami, urzędami czy restauracjami. Sprawdzą się nawet w miejscach, gdzie natężenie ruchu pieszego jest duże. Warto zauważyć, że mogą stanowić tzw. pierwszą strefę czyszczącą, a więc oczyszczają obuwie z gruboziarnistego brudu czy nadmiaru wody, ale też oczyszczają np. kółka wózków. Oczyszczają też ze śniegu czy lodu. 

Można je nawet umieszczać przed domem i dzięki temu zyskać funkcjonalne rozwiązanie. Dzięki płaskownikom serratowanym są antypoślizgowe. Są też niezwykle odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Biorąc pod uwagę ich jakość, trwałość i niezawodność można dojść do wniosku, że ich cena jest naprawdę korzystna. Artykuł powstał przy współpracy z firmą AXIMO podłogi obiektowe: https://www.aximo.pl/.       

Fot. Aximo

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
63 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *